پرچم ایران بزرگ

رنگهای پرچم ایران نشانه چیست؟

پرچم ایران

رنگهای پرچم ایران نشانه چیست؟

همانطور که می دانیم پرچم ایران دارای سه رنگ بصورت نوارهای افقی می باشند. پرچم ایران از سه رنگ سبز، سفید و قرمز تشکیل شده است. این سه رنگ از کجا گرفته شده و نشان دهنده چه نکته ای می باشند. آیا طراحان پرچم ایران این رنگ‌های را به دلیل خاص انتخاب کرده اند. در ادمه این مقاله به رنگهای پرچم ایران نشانه چیست؟ می‌پردازیم. همراه ما باشید تا با هم بیشتر و عمیق تر به پرچم کشورمون ایران بپردازیم.

پرچم ایران

رنگ سبز پرچم ایران

در پرچم ایران رنگ سبز پرچم، نشانه آبادانی و منعکس کننده آرمان‌های ملت بزرگ ایران برای داشتن کشوری آباد و توسعه یافته است. همچنین این رنگ نشانه دین مبین اسلام که دین ۹۹% مردم ایران است، می‌باشد. رنگ سبز به کار رفته در پرچم ایران نشانه‌ای مهم در راه و آرمان‌‎های کشور عزیرمون ایرانه.

 

رنگ سفید پرچم ایران

همچنین رنگ سفید پرچم، بیانگر صلح طلبی ملت بزرگ ایران است، ملت مسلمان ایران تحت تاثیر تعلیمات دین مبین اسلام، صلح و آرامش را برای تمام همنوعان خود می‌خواهد.البته این رنگ و این نماد نباید به معنی زیر بار ظلم رفتن تعبیر گردد. از این رنگ می‌توان به نمادی برای صلح طلبی در عین قدرت اشاره کرد.

رنگ قرمز پرچم ایران

رنگ قرمز هم در پرچم ایران، نشانه صلابت و پایداری ملت مسلمان ایران در برابر تجاوزکاران و ستمکاران است، ملت مسلمان ایران همچنانکه در عمل نیز نشان داده است در دفاع از حقوق مرز وبوم و اعتقادات خویش تا پای جان می‌ایستد.

پرچم ایران

معنی و مفهوم نماد الله

از سویی کلمه الله در میان پرچم و شعار الله اکبر نیز منعکس کننده هویت و آرمان‌های ملت ایران است که در سایه این نام‌های مقدس و دین مبین اسلام تجلی می‌یابد. تعداد الله اکبر اطراف نقشه ایران نیز ۲۲ عدد به نشانه پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن است. 

اولین پرچم سه رنگ ایران

گفتنی است، در سال ۱۳۳۴، نخستین پرچم سامان‌ یافته ایران پس از مشروطه با ذکر شکل، رنگ و اندازه دوخته شد. در این پرچم سه رنگ سبز در بالا، سفید در میانه و سرخ در پایین قرار داشت و در قسمت سفید نقش شیر و خورشید با رنگ قهوه‌ای نگاشته شده بود. شیر در کف دست چپ شمشیری داشت، سرش به سمت راست و دم آن بالا بود. خورشید نیز چشم و ابرو داشته و در پیرامون آن پرتوهایی دیده می‌شده است؛ پرچمی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به پرچم کنونی تغییر یافت.برای اطلاعات بیشتر در مورد پرچم ایران می تونین به مقاله پرچم ایران در طول تاریخ مراجعه نمائید.

چاپ پرپچم فوری

شرکت ایران پرچم بزرگترین تولید کننده پرچم در کشور. این شرکت با تولید محصولات متنوع با طرح پرچم ایران آماده ارائه محصولات خود می باشد. شما می‌توانید علاوه بر خرید پرچم ایران پرچم با طرح دلخواه خود را ثبت سفارش نمائید.چاپ پرچم فوری یکی از خدمات متفاوت و ویژه ما بوده که در سریعترین زمان پرچم را چاپ، تولید و به دست شما می‌رسانیم. چاپ پرچم با استفاده از چاپ دیجیتال و در مدل پرچم تبلیغاتی، پرچم مذهبی، پرچم کشورها و یا پرچم ملل انجام می‌گیرد. شماره ارتباطی با شرکت ایران پرچم به شرح زیر می باشد.

چاپ پرچم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *