پرچم ایران بزرگ

مراحل چاپ پرچم ایران چیست؟

مراحل چاپ پرچم ایران چیست؟

مراحل چاپ پرچم ایران چیست؟

پرچم ایران به عنوان اصلی ترین محصول در بین محصولات چاپ پرچم می باشد. پرچم ایران دارای گسترده ترین کاربرد و استفاده در تمامی محیط ها می باشد. پرچم ایران علاوه بر اینکه نمادی تشریفاتی دارد نمادی ملی می باشد.در این مقاله به مراحل چاپ پرچم ایران چیست؟می پردازیم. به عنوان مثال زمانی که پرچم ایران را در معابر عمومی و خیابان ها نصب می شود نسبت به محیط های داخلی و سربسته بسیار متفاوت می باشد. پرچم ایران در زمان نصب در هر موقعیتی باید به صورت چاپ گردد که بتواند بسیار مقاوت و عمر طولانی تری داشته باشد. رنگ و پارچه پرچم ایران نباید به سرعت و در کوتاه ترین زمان کیفیت خود را از دست داده و یا پارچه شود. پس از این جهت مقاومت و ماندگاری پرچم ایران بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

 

تنوع در مراحل چاپ پرچم ایران چیست؟

 هر روز با توجه به پیشرفت های تکنولوژی صنعت چاپ پرچم نیز از این امکان بی بهره نبوده است. در گذشته از چاپ های مختلفی استفاده می شده است که در دوران جدید چاپ پرچم دیجیتال توانسته موفق تر عمل کند. چاپ پرچم دیجیتال، چاپ سیلک، چاپ لیزر، چاپ اسیدی، چاپ گلدوزی همگی نمونه های از تنوع در چاپ پرچم ایران می باشد. هر کدام از این چاپ ها در دوره ای جزئی از پر کاربرد ترین چاپ ها بوده است. اما با ورود چاپ دیجیتال به صنعت چاپ پرچم کیفیت و ماندگاری محصولات پرچم نیز افزایش چشمگیری یافته است . تفاوتی که در این میان وجود دارد یک نکته منفی دارد و آن هم قیمت چاپ پرچم دیجیتال می باشد.اما این امر سبب نمی شود که مزیت ها این نوع چاپ دیده نشود.

مراحل چاپ پرچم ایران چیست؟

تفاوت ها و مزیت ها

حال بهتر است با دقت بیشتری نگاه به این چند نوع چاپ کنیم. در چاپ دیجیتال رنگ های دارای وضوح و کیفیت بسیار بالاتر می باشد. این نوع چاپ دارای سرعت و دقت بالاترین نیز می باشد. طرح و رنگ ها به صورتی کاملاً مشخص و تفکیک شده چاپ می شوند . تنها تفاوت آن قیمت بالا نسبت به سایر نمونه های چاپ می باشد. در چاپ سیلک رنگ ها دارای محدودیت بوده و به دلیل اینکه پروسه تولید به صورت دستی انجام می شود دارای کیفیتی بالا نمی باشد. در چاپ اسیدی نیز به هم صورت انجام می گیرد تنها تفاوت آن قابل شستشو بودن پرچم می باشد مزیتی که در چاپ دیجیتال نیز وجود دارد.چاپ گلدوزی چاپ می باشد که به وسیله چرخ خیاطی مخصوصی تمامی طرح پرچم ایران به صورت برجسته دوخته می شود. زمان تولید در این چاپ بسیار طولانی می باشد و قیمت آن هم با توجه به کار فراوان بر روی آن بسیار بالا می باشد.

ابعاد چاپ پرچم ایران

پرچم ایران در ابعادی بسیار متنوع با کاربرد های مختلف تولید می گردد این هم بسته به نصب و موقعیت قرار گیری پرچم می باشد. مثلاً پرچمی که برای یک دیدار ورزشی تولید می شود متفاوت از پرچم یک مراسم ملی می باشد . نمونه های استاندارد پرچم ایران عبارتست از: پرچم تشریفات، پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم ساحلی.برای سفارش پرچم در ابعاد می توانید آن را از شرکت ایران پرچم خریداری نمائید. برای تولید پرچم در شرکت ایران پرچم هیچ گونه محدودیتی وجود نخواهد داشت. شما می توانید پرچم مورد نظر خود را با تمامی ابعاد مورد نیاز ثبت و خریداری نمائید.البته برخی از ابعاد به دلیل اینکه میزان هدر رفت پارچه زیاد می باشد توجیه اقتصادی برای شما نخواهد داشت. کارشناسان فروش شرکت ایران پرچم می توانند نزدیک ترین ابعاد به ابعاد درخواستی شما را معرفی نمایند.

 

محاسبه قیمت پرچم ایران

برای اینکه بتوان قیمت پرچم ایران را محاسبه کرد دو فاکتور را باید در نظر داشت. این دو فاکتور ابعاد پارچه پرچم و نوع چاپ استفاده شده در تولید پرچم می باشد. هر نوع پارچه ای با توجه به وزن و ماندگاری آن تقسیم بندی می شوند. مثلاً پارچه های ساتن آمریکایی به دلیل داشتن بافتی سنگین تر و طول عمر بالا تر دارای بالاترین قیمت در بین سایر پارچه ها می باشد. همانطور که در بالا اشاره شده چاپ دیجیتال نسبت به سایر چاپ پرچم ها دارای قیمتی بالاتر می باشد.توجه داشته باشید که زمان لازم برای سفارش و چاپ پرچم 3 روز کاری می باشد.یکی از فاکتور ها در محاسبه قیمت پرچم زمان مورد نظر برای دریافت پرچم می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *