دانستی پرچم

نحوه چیدمان پرچم در تشریفات اداری

نحوه چیدمان پرچم در تشریفات اداری

تعریف تشریفات اداری

تشریفات به سلسله اقداماتی اطلاق می شود که اشخاص برای ادای احترام به مراجعین و یا مهمانان خود انجام می دهند.تشریفات را مقررات و رسمی می دانند که در روابط بین افرادی خاص و روی سوابق و اصولی ایجاد شده است.در توضیح بیشتر تشریفات اداری به نوع برخورد هر مجموعه با افراد و یا مراجعین و یا نسبت رعایت احترام برای تمامی افراد در ارتباط با آن مجموعه گفته می شود.تشریفات اداری را شما به راحتی می توانید مشاهده کنید، اولین چیزی که در زمان حضور شما، یک مجموعه را به شکل یکدست نشان می دهد.مثلاً در ابتدا نوع پوششی که کارمندان یک مجموعه مورد استفاده قرار می دهند و یکدست بودن آنها.میزبان شما باید برای ادای احترام به شما و مراجعین از آداب و رسوم خاصی استفاده می کند تا تشریفات مجموعه خود را بهبود بخشد.پرچم، دارای تشریفاتی خاص می باشد که باید در زمان استفاده به عنوان یک المان محیطی بسیار در استفاده از آن دقت کرد.

پرچم؛ نماد تشریفات

وقتی شما به دیدار  های مقامات و یا سران کشورها توجه کنید اولین نکته که شاید توجه شما را به خود جلب نمائید استفاده از پرچم ها می باشد و دلیل آن را هم می توان به خاطر روابط فی مابین طرفین دانست.پرچم ها هم نسبت به هم و یا در زمان استفاده از پرچم دارای تشریفات خاصی می باشد که در نوع استفاده از پرچم کشور این مساله بسیار حائز اهمیت می باشد و بین این نکته باید در زمان نصب پرچم ها بسیار توجه گردد.پرچم باید با قواعد خاصی مورد استفاده قرار گیرد از جمله نوع نصب آن، محل نصب، نوع استفاده از پارچه پرچم همگی باید به دقت رعایت شوند.این مسئله و دقت نظر درباره آن را می توان به وضوح در تشریفات بین الملل مشاهده کرد.

 

پرچم کشورها

پرچم کشورها در رعایت تشریفات اداری یکی از مهم ترین اصول اولیه می باشند که باید به آن توجه ویژه شود.پرچم ها معمولاً باید در سمت راست یک جایگاه و یا یک اتاق نصب و مورد استفاده قرار گیرد. پرچم ها به دلیل اینکه یک نماد هویتی و دارای احترام ویژه ای می باشد باید در هنگام نصب توجه ای ویژه به پرچم کشورها شود.پرچم هر کشور معمولاً باید از سمت راست قرار گرفته و مابقی پرچم ها بسته به اینکه چه نوع پرچمی هستند و مربوط به چه مجموعه ای هستند باید در ردیف های بعدی قرار گیرند.پرچم کشورها معمولاٌ در هنگام استفاده دارای قوانینی هستند که باید به آن توجه گردد.

نحوه چیدمان پرچم در تشریفات اداری

پرچم ایران

پرچم ایران در زمان نصب دارای قوانینی است که به آن توجه گردد. مثلاٌ در زمان نصب پرچم باید توجه داشت که همیشه پرچم ایران مقدم و پیش از سایر پرچم ها قرار گیرد. اما این نکته همیشه لازم الاجرا نمی باشد مثلاٌ در زمانی که پرچم های نظامی در کنار پرچم ایران قرار گیرند باید در ابتدا پرچم های نظامی قرار گیرند و پس از آنها پرچم ایران. در توضیح این مساله به این گونه است که پرچم های نظامی باید در حالت دفاع از پرچم را داشته باشد و پس از پرچم ایران قرار می گیرند.ارگان های نظامی به دلیل این مامور حفاظت از کشور هستند در هنگام نصب پرچم هم باید پیش از پرچم ایران فرار گرفته تا نشان دهنده مدافع کشور باشند.

 

پرچم تبلیغاتی

پرچم های سازمان ها و یا شرکت ها و مجموعه هار در زیر مجموعه پرچم های تبلیغاتی قرار می گیرند.پرچم های تبلیغاتی با توجه به اینکه مربوط به چه نهاد و یا چه فعالیتی می باشد باید در زمان انتخاب نوع پرچم تبلیغاتی بیشترین توجه را به آنها داشت.معمولاً شرکت ها و مجموعه های بزرگ از پرچم های تشریفات و پرچم های رومیزی برای تشریفات اداری خود استفاده می کنند اما در برخی از این شرکت ها از پرچم های اهتزاز به عنوان یک نماد پویا در محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرد.پرچم های گلدوزی شده و یا یا پرچم ها چاپ لیزر برای نهاد های نظامی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به دلیل استفاده از المان های خاص در این نوع پرچم مورد استفاده نظامیان می باشد.در نوع پرچم های تشریفات خود دارای مدل های متفاوتی می باشد که پرچم تشریفات مخروطی، پرچم تشریفات دوخت معمولی، پرچم تشریفات لمینت، پرچم تشریفات چاپ سیلک، پرچم تشریفات گلدوزی می توان اشاره کرد. معمولاً بیشترین تنوع در بین مدل های پرچم در گروه پرچم های تشریفات قرار دارد.

نحوه چیدمان پرچم در تشریفات اداری

استقبال با پرچم

در مراسم های دیپلماتیک و یا سیاسی می توانید مشاهده کنید که برای استقبال رسمی از یک مقام و یا مسئول یک کشور در هنگام حضور در کشور دیگری به صورت گسترده از پرچم آن کشور در کشور میزبان استفاده می شود. از خودروهای حامل میهمان تا محل اقامت می توانید به صورت گسترده حضور پرچم تشریفات را مشاهده نمائید.پرچم تشریفات و یا پرچم های اهتزاز به دلیل اینکه نمادی ملی و هویتی برای هر کشور است لازم است تا در هنگام استفاده از پرچم های نهایت دقت صورت گیرد تا موجب ناراحتی میهمان نشود.معیار های استفاده از پرچم تشریفات را در قواعد بین المللی تعریف شده است و باید در زمان حضور یک مهمان خارجی مسئول تشریفات که به این موضوع آگاه باشد خدمات مربوط به تشریفات را ارائه دهد.معمولاً در زمان عقد قرارداد بین شرکت های خارجی باید اولین نمادی که از طرف مقابل مورد استفاده قرار می گیرد پرچم کشوری است که مجموعه مقابل در آن ثبت شده است زیرا استفاده از پرچم کشور مقدم است بر هر پرچم مجموعه ای و ابتدا باید پرچم کشورها مورد استفاده قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *