پرچم کشورهای خارجی

نماد پرچم برزیل

نماد پرچم برزیل

اگر قرار باشه لیستی از معروفترین پرچم کشورها تهیه کنیم قطعاً یکی از اسامی این لیست پرچم بزریل خواهد بود. پرچم بزریل بدلیل استفاده از رنگ خاص و طرح و نماد جذاب از محبوب ترین و شناخته‌ترین پرچم ملل شناخته میشود. طبیعت بکر و سرزمین بینظیر برزیل با منابع طبیعی فراوان المان‌های اصلی برای طراحی پرچم است. یک دایره آبی همراه با آسمان پرستاره و یک نوار منحنی که شعار ملی بزریل بر روی آن حک شده نماد پرچم برزیل است. تاریخچه پرچم این کشور به سال 1889 باز میگردد و تقریباً طرح و نماد آن بدون تغییر باقی مانده است. پتانسیل بالا در جذب توریست و گردشگر در معرفی و محبوبیت پرچم بزریل نیز تاثیری چشمگیری داشته است. این مقاله توسط تیم ایران پرچم که تولیدکننده انواع پرچم تبلیغاتی و تشریفاتی بوده و دارای سابقه 20 سال در زمینه چاپ پرچم در کشور میباشد.

تماس با ما

ایران پرچم یک مجموعه تولید کننده انواع پرچم تبلیغاتی، تشریفات و پرچم ملل بوده و دارای سابقه 20 ساله در زمینه چاپ پرچم در کشور میباشد.

جغرافیا برزیل

برزیل از نظر مساحت وسیع‌ترین و از نظر جمعیت، پرچمعیت‌ترین کشور در قاره آمریکای جنوبی است. زبان مردم برزیل پرتغالی برزیلی بوده و پایتخت آن شهر برزیلیا می‌باشد. این کشور پهناور در قسمت شرقی قاره آمریکایی جنوبی و تقریباً با تمامی کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک داشته و فقط با کشورهای اکوادور و شیلی مرزی ندارد. این کشور به دلیل دارا بودن منابع طبییعی گسترده یکی از حاصلخیرترین کشورها در جهان می‌باشد. مزارع کشاورزی و نیروی کار فراوان این کشور را به یک قدرت در سطح جهانی و از صادرکنندگان بزرگ در جهان تبدیل کرده است. جنگل های آمازون یا ریه زمین و ارزشمندترین جنگل در جهان مساحت زیادی از آن در این کشور قرار دارد. دین رسمی در کشور برزیل مسیحیت کلیسای رم است.

نمای از جنگل آمازون و نقشه هوایی جنگل آمازون و حیات وحش آمازون

تاریخچه و نماد پرچم برزیل

پرچم برزیل از یک دایره سبز و زرد رنگ تشکیل شده است که در مرکز آن یک نوار آبی رنگ قرار دارد. این نوار آبی شامل ۲۷ ستاره سفید رنگ بوده که نماینده ۲۶ ایالت برزیل و یک ستاره بزرگ برای پایتخت این کشور، یعنی شهر برازیلیا می‌باشد. شعار ملی “Ordem e Progresso” که به معنی “نظم و پیشرفت” است: نماد تلاش برای دستیابی به پیشرفت و توسعه در برزیل است. به طور کلی پرچم برزیل نمادی از ثبات، وحدت و پیشرفت برای مردم این کشور است.

پرچم برزیل

تاریخچه پرچم بزریل با ورود پرتغالی‌ها به این کشور و استعمار آن گره خورده است. در این دوره، پرتغالی‌ها برزیل را به عنوان منبع درآمد و منابع طبیعی بهره‌برداری کردند. در دوران استعمار، برزیل به عنوان یکی از مهمترین منابع قهوه، نیشکر و سویا در جهان شناخته می‌شد.در حال حاضر، برزیل یکی از کشورهای پیشرفته جهان است که اقتصاد آن به سرعت در حال رشد است و از نظر تولید محصولاتی مانند قهوه، نیشکر و سویا در مقام اول، و از نظر تولید غلات در مقام چهارم جهان قرار دارد.با ورود مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی بزریل رشد کرده و وارد دوره جدیدی شد. برزیل دارای تنوع فرهنگی است که نتیجه قرن‌ها مهاجرت و استعمار توسط بسیاری از ملل اروپایی است. در قانون اساسی، قانونی وجود دارد که در صورت اضافه شدن ایالتی به این کشور باید تعداد ستاره‌های پرچم نیز بر اساس تعداد ایالت‌ها تغییر کند. جالب اینکه هر ستاره در پرچم بزریل محلی دقیق داشته و این نکته پرچم برزیل را به سخت ترین پرچم تبدیل کرده است.

نقاشی مربوط به حمله پرتغالی ها به برزیل

نقاشی مربوط به حمله پرتغالی‌ها به برزیل

رنگ پرچم برزیل نماد چیست؟

رنگ سبز پرچم برزیل نمادی از جنگل استوایی و آمازون و نیز زمین‌های حاصلخیز این کشور میباشد. همچنین رنگ زرد در پرچم به معنی غنی بودن این سرزمین از نظر معادن و نعمت‌های بالقوه کشور برزیل میباشد. کره زمین موجود در پرچم نمادی از عظمت و پهناوری این کشور است. این طراحی به قدری دقیق بوده که ستاره پائینی نشانی از ستاره قطبی بوده و علاوه بر این نشان دهنده آسمان شب این کشور میباشد.

  • رنگ سبز: نماد جنگل‌ها و دشت‌های شاداب و انبوه این کشور است.
  • لوزی زردرنگ در مرکز پرچم: نماد ثروت و منابع طبیعی برزیل است.
  • دایره آبی با ستاره‌های سفید: نماد آسمان و پیشرفت برزیل است.
  • شعار ملی “Ordem e Progresso” که به معنی “نظم و پیشرفت” است: نماد تلاش برای دستیابی به پیشرفت و توسعه در برزیل است.

برای مشاهده ویدیوها، آموزش استفاده از پرچم و آشنایی بیشتر با محصولات پرچم کشورها و پرچم ملل به کانال آپارت ایران پرچم مراجعه کنید.

https://www.aparat.com/iranparchampars

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *