دانستی پرچم

چگونه پرچم تشریفات را نصب کنیم؟

چگونه پرچم تشریفات را نصب کنیم؟

چگونه پرچم تشریفات را نصب کنیم؟

در برخی از مجموعه ها به صورت تک مشاهده کرده ام که پرچم تشریفات را به اشتباهات نصب شده است. شاید این مسئله کوچک به نظر بیاد ولی از آنجا که پرچم به عنوان یک نماد هویتی می باشد باید به آن توجه شود. یکی از دلایل نوشتن مقاله چگونه پرچم تشریفات را نصب کنیم نیز همین امر می باشد. پرچم تشریفات با چاپ پرچم کشورها باید به دقت نصب گردد. دلیل آن هم ارق و ارزش معنوی یک پرچم برای شهروندان و دولت هر کشوری می باشد. به همین دلیل است که پرچم کشورها در هنگام نصب دارای قوانینی می باشد. این قوانین حتی در هنگام تولید پرچم کشورها نیز باید با دقت رعایت گردد. هر کشوری در زمان تصویب طرح کلی پرچم قوانینی را برای نصب و استفاده از پرچم وضع می کنند. این قوانین شامل استفاده در چه مکان هایی و در چه ساعاتی می باشد.

نصب پرچم تشریفات تجاری

پرچم تشریفات تجاری به دسته ای اطلاق می شود که نام و نشان یک مجموعه و یا شرکت را به خود داشته باشد. معمولاً پرچم های دارای دو دسته می باشند پرچم کشورها و پرچم تشریفات تبلیغاتی یا پرچم تجاری.پرچم های کشورها که خود دارای قوانین و مقرراتی هستند. اما در دسته پرچم تشریفات تبلیغاتی یا تجاری باید رعایت احترام مقابل صورت گیرد. در دیداری های رسمی و یا عقد قرارداد بین دو شرکت و یا مجموعه باید از پرچم طرف مقابل به عنوان تشریفات اداری استفاده کرد.حس نیت و احترام مقابل در زمان عقد قرارداد و یا دیدار رسمی بسیار مورد توجه می باشد. همان طور که باید از پرچم در یک دیدار استفاده کرد نحوه نصب پرچم تشریفات نیز بسیار مهم و با اهمیت می باشد.

 

پایه پرچم تشریفات

پایه پرچم از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در این جا به آنها می پردازیم.پایه پرچم ها از دو قسمت کلی تشکیل شده اند در قسمت اصلی پایه پرچم کفی قرار دارد. کفی پایه پرچم تشریفات تولید شده در شرکت ایران پرچم از چدن تشکیل شده است.کفی پایه پرچم تشریفات با استفاده از مواد خاصی آبکاری می شود تا طول عمر طولانی تر و کیفیت بالاتری داشته باشند. در قسمت بالای پایه پرچم تشریفات میله پرچم تشریفات قرار دارد که از دو تکه میله آلومینیومی تشکیل شده است.این دو میله در داخل یکدیگر به بالا و پائین حرکت می کنند و می توان ارتفاع پایه پرچم تشریفات را تنظیم نمود.این دو میله دارای دو پیچ برای نصب پرچم به میله می باشند. میله و کفی پایه با استفاده از یک پیچم که در انتهای میله پرچم قرار دارد متصل می شوند.

چگونه پرچم تشریفات را نصب کنیم؟

نصب پرچم بر روی میله

معمولاً پرچم کشورها باید به صورتی نصب گردد که از سمت چپ بر روی راست قرار گیرند. به طور خلاصه تر پرچم باید از سمت چپ خوانا باشد. اما در پرچم ایران این برعکس می باشد و باید از سمت راست خوانا باشد.آنهم به دلیل اینکه دارای حرفی می باشد که از سمت راست خوانده می شود.در پرچم تشریفات تبلیغاتی باید به نشان چاپ شده بر روی پرچم توجه کرد. اگر پرچم دارای نوشته ای به زبان فارسی باشد باید از سمت سمت خوانا شود و اگر نوشته لاتین از سمت چپ به راست خوانا می شود. این مساله مهم است که زبان فارسی نسبت به سایر زبان ها ارجحیت دارد.اگر در یک لوگو یا نشان هر دو نوشته فارسی و لاتین قرار داشته باشند باید زبان فارسی در این نشان ملاک قرار داده شود.

ثابت کردن پرچم بر روی پایه پرچم

پرچم در یک طرف دارای یک نوار عرضی می باشد که از یک سمت به صورت دایره دوخته و از سمت دیگر باز می باشد.این نوار که به عنوان نگهدارنده پرچم شناخنه می شود. طرفی که به صورت دایره دوخته شده است همیشه باید بالای پرچم قرار گیرد. این دایره باید به بالاترین پیچ میله پرچم آویزان گردد. ادامه روبان باید به پیچ پائینی گره زده شود .این دو پرچم کار نگهداری پرچم را بر روی پایه پرچم انجام می دهند. البته می توان ادامه روبان را به دور پیچ پائینی بست که محکم شود.در این قسمت باید پرچم به راحتی به حالت مخروطی در آید. تمامی محصولات تولید شده در ایران پرچم در بعد از نصب به راحتی حالت مخروطی به خود می گیرند. این امر به نحوه صحیح چاپ پرچم برمی گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *