پرچم کشورهای خارجی

پرچم کشورها | درباره پرچم سوئیس

پرچم سوئیس

پرچم سوئیس ؛ هفت حقیقت در مورد پرچم سوئیس

پرچم سوئیس با پس زمینه ای قرمز رنگ و یک صلیب بزرگ نقره ای در وسط پرچم که خود نمایی می کند شناخت می شود.این پرچم مانند بقیه پرچم کشور دچار تغییرات در طول تاریخ بوده است.در اینجا چند حقیقت جالب در مورد پرچم سوئیس را در این مقاله برای شما بازگو می کنیم.

پرچم سوئیس؛ شکل مربع

بله درست حدس زدید پرچم کشور سوئیس به شکل مربع می باشد و از این حیث بایک کشور دیگر دارای شباهت است و آن هم دولت مستقل واتیکان در کشور ایتالیا می باشد.

پرچم سوئیس

پرچم سوئیس؛ دردسر های طرح هندسی پرچم

داشتن پرچمی با شکل هندسی مربع خالی از مشکل نیست بیشتر افراد فکر می کنند که پرچم سوئیس مستعطیل است .این اشتباهی در عرصه بین المللی زمان پیش امد که در ابتدای سال های تاسیس اتحادیه اروپا پرچم کشور سوئیس را اشتباه به صورت مستعطیل به نمایش گذاشته شد. اما این گاف عجیب بین المللی سریع جمع و جور شد و وقتی متوجه این اشتباه شدند سریعاً آن را تصحیح کردند.

پرچم سوئیس؛ پرچم از دیرباز

در سده چهادرهم میلادی کنفدراسیون کهن سوئیس ازصلیب سفید به عنوان پرچم خود استفاده می کرد.اما 400 سال از این موضوع گذشت تا پرچم فعلی سوئیس انتخاب شد.این درست زمانی بود که ناپلئون در فرانسه به تخت نشسته بود و بیشتر کشورهای اروپا تحت تاثیر انقلاب فرانسه پرچم های خود را به شکل پرچم فرانسه تغییر شکل داده بودند.در سال 1848 میلادی کنفدراسیون سوئیس رسماً رنگ قرمز را برای پرچم خود انتخاب کرد در کنفدراسیون به تصویب اکثریت رسید.

پرچم سوئیس؛ انتخاب پرچم برای سوئیس توسط ناپلئون

ناپلئون یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین افراد نه تنها در فرانسه بلکه در تمام  کشورهای اروپایی بود.ناپلئون با داشتن با سابقه و عملکرد فوق العاده در سطح بین المللی و فرانسه توانست افتخارات زیادی و کارهای بزرگی انجام دهد او در بیشتر نبرد ها خود پیروز بود به جز اینکه در سرمای روسیه شکست خورد.ناپلئون به داشتن استعداد های زیاد زبانزد بود.اولین پرچم ملی سوئیس نیز توسط خود ناپلئون تهیه و طراحی شده بود که رنگ های آن متشکل از قرمز، زرد و سبز بود.این پرچم بعد از ناپلئون از بین رفت.

پرچم سوئیس

پرچم سوئیس؛ طرح فعلی نشات گرفته از پرچم کانتون

یکی از ارکان حکومت در سوئیس شوئیز بود که از 26 کانتون و بخش از سرزمین کهن سوئیس است.سرزمین کهن شامل کنفدارسیونی از سه کانتون اصلی بود.پرچم امروزی سوئیس از روی پرچم این کانتون طراحی شده است.پرچم شوئیز پرچمی قرمز رنگ بود که در انتهای آن فرم گردی پیدا می کرد و در سمت راست پرچم یک عدد صلیب به رنگ سفید قرار داشت.

 

 پرچم سوئیس؛ قوانین و مقرارت عجیب

اگر زمانی در سوئیس به صورت عمدی و یا غیر عمدی دست شما به پرچم سوئیس و یا یکی از کانتون ها بخورد شما قطعاً با سنگین ترین جریمه های مواجه می شوید.این جریمه ها را می توان از چند هزار یورو و یا سه سال زندان تخمین زد.پرچم سوئیس یکی از پرچم هایست که در دنیا به شدت قوانین سخت گیرانه در مقابل آن قرار دارد.

پرچم سوئیس

پرچم سوئیس؛ استفاده از پرچم سوئیس در کالاهای تجاری ممنوع

اگر شما محصولی دارید که می خواهد پرچم سوئیس برروی آن باشد راه خیلی سختی در پیش خواهید داشت تا بتوانید مجوز های لازم برای این کار را دریافت نمائید.طبق قانون فدرال سوئیس استفاده از پرچم سوئیس در هر محصولی تجاری غیر مجاز اعلام شده است.برای دریافت مجوز برای چاپ پرچم سوئیس بر روی محصول خود شما باید آزمون های ویژه ای را پشت سر بگذارید تا بتوانید مجوز های لازم برای چاپ پرچم سوئیس را دریافت نمائید.

پرچم سوئیس؛ الگوی بی طرفی و صلح طلبی

پرچم سوئیس به دلیل داشتن رویکردی صلح طلبانه مقر بسیاری از مجامع و سازمان های بین المللی می باشد.کشور سوئیس با داشتن سابقه سالیان دراز که وارد هیچ گونه جنگی نشده است این کشور را به مهد صلح در جهان تبدیل کرده است.پرچم سوئیس به دلیل قدمت بالای خود باعث شده که سازمان صلیب سرخ و واتیکان پرچم های خود را از روی پرچم سوئیس طراحی کنند.

سوئیس؛ نام سوئیس

اسم سوئیس در معنی لغوی به معنی جنلگی سوخته می باشد که برای یک رشد جدید و تازه دیگر پاکسازی شده باشد.

سوئیس؛ کشوری یاد آور صلح

کشور سوئیس با داشتن سابقه ای طولانی در مناسبات جهانی به بی طرفی و صلح طلبی شهرت دارد.کشور سوئیس از سال 1815 تاکنون در هیچ جنگی شرکت و یا مداخله نداشته است.این کشور با مساحت اندک خود دارای دو شهر با شهرت جهانی می باشد.ارتش در کشور سوئیس فقط محدود به نیروی هوایی و زمینی می باشد.نکته جالب توجه اینکه تنها فقط 5 درصد از این دو نیرو به صورت حرفه ای هستند و مابقی افراد حاضر در این نیرو متشکل از سربازان وظیفه می باشد.کشور سوئیس به دلیل اینکه به دریا راه ندارد فاقد نیروی دریایی می باشد اما فقط در حاشیه ها رودخانه ای که در مرز بین کشور ها قرار دارد دارای گارد ساحلی می باشد.

 

سوئیس؛ اقتصادی قدرتمند

سوئیس را می توان یکی از ثروتمند ترین کشور ها در جهان دانست .میانگین درآمد در این کشور برای هر فرد معمولی در سال حدود 80000 دلار می باشد.این کشور جزء از اتحادیه اروپا نیست ولی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا می باشد.این انجمن ساز و کار و تجارت بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس را آسان تر کرد.بانکدرای در کشور سوئیس یکی از مهم ترین بخش ها و شاهرگ های اقتصادی در این کشور می باشد.شرکت های بیمه نیز سهم زیادی در اقتصاد کشور سوئیس دارند.از بخش های مهم کشور سوئیس و فعال در اقتصاد این کشور را می توان صنعت توریسم نام برد.

 

سوئیس؛ زنده ترین اقتصاد در بین کشورها

سوئیس دارای دو شهر مهم ژنو و زوریخ که در هر سطحی جز فعال ترین شهرها در بین شهرهای کشور سوئیس می باشد.از دیگر صنعت های پر رونق در این کشور ورزش های برفی می باشد.جالب است بدانید که کشور سوئیس در صنعت هم دارای نقشی پر رنگ می باشد.صنعت ماشین آلات یکی از بزرگ ترین و مهم ترین بخش های سوئیس می باشد.سوئیس در زمینه تولید ساعت هم پیشتاز می باشد به صورتی که حدود 50 درصد ساعت های جهان در این کشور تولید می شود.محبوب ترین برند ها و با کیفیت ترین محصولات در زمینه تولید ساعت در کشور سوئیس و این ساعت توسط بسیار از ثروتمندان و افراد سلبریتی مورد استفاده قرار می گیرد.

پرچم سوئیس؛ خرید پرچم، تولید پرچم، سفارش پرچم،فروش پرچم

برای خرید پرچم سوئیس و یا سفارش پرچم سوئیس با شرکت ایران پرچم تماس حاصل فرمائید.تولید پرچم سوئیس با بهترین کیفیت تولید و عرضه می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *