پرچم کشورهای خارجی, دانستی پرچم

پرچم اروپا بعد از برگزیت

پرچم اروپا بعد از برگزیت

پرچم اروپا بعد از برگزیت

وقتی که بریتانیا بعد از مدت های مخالفت به این اتحادیه پیوست خروج آن هم به راحتی نخواهد بود. در سال 1973 وقتی بریتانیا در تلاش بود تا خود را وارد اتحادیه اورپا کند فرانسه به شدت با این تصمیم مخالفت می کرد. بعد از چند بار درخواست از سوی بریتانیا برای عضویت در این سازمان فرانسه بود که این درخواست ها را با کرسی وتو خود برگشت می داد.ژانرال دوگل فرانسوی کسی بود که تمام قد جلوی حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا را می گرفت.ژنرال دوگل اعتقاد داشت که پیوند بین بریتانیا و آمریکا به سود منطقه و اتحادیه اروپا نیست. از طرفی نیز اتحادیه اورپا نیاز به یک بازار تازه نفس برای محصولات خود داشت. بریتانیا هم از سمتی دارای بازار و اقتصادی نیمه جان بود.در این مقاله به پرچم اورپا بعد از برگزیت خواهیم پرداخت.

پرچم اروپا بعد از برگزیت | پیوستن بریتانیا

پیوستن بریتانیا به اتحادیه اروپا همواره با مشکلاتی مواجه بوده است. بریتانیا هیچ وقت خود را زیر پرچم اتحادیه اروپا نداست. همواره در تلاش بود که خود را از این دور نگه دارد. با وجود قرار گرفتن پرچم بریتانیا در بین کشور های اروپا همواره راه این کشور سوا از راه کشورهای عضو بوده است. در زمان مارگارت تاچر نخست وزیر ضد اروپایی بریتانیا این کشور تمامی قوانین و مقررات در مورد کشاورزی را رد کرد و استدلال داشت که این قوانین بهره کمی برای بریتانیا دارد. با حضور نخست وزیر های مختلف در راس کار همواره قوانین مختلف در اتحادیه اورپا را لغو می کردند. حتی حضور و یکسان سازی واحد پولی کشورهای اتحادیه اروپا به طور کامل انجام نمی شد. بریتانیا از اجرای این قانون سرباز زد و همواره در بیشتر این زمان از پول خود استفاده می کرد.

ورود به دوره ای جدید

با راس کار آمدن دیوید کامرون و در سال 2016 یک بار دیگر کشور های اروپا توسط بریتانیا در چالش قرار گرفتند.این بار بریتانیا در تلاش بود که بتواند جایگاه خود را بهبود بخشد.اما این تلاش با مخالفت کشورهای دیگر به نتیجه ای نرسید. این نقطه را می توان آغار حرکت برای جدایی از اتحادیه اورپا دانست. در معنی لغوی برگزیت مخفف کلمه British and exit که Brexit نامیده می شود.وقتی که مردم بریتانیا متوجه شدند که اتحادیه اروپا حاضر به دادن امتیاز ویژه نیستند ناچار به پای صندوق ها رفتند. در سال 2016 مردم بریتانیا با اکثریت آرا به جدایی از اتحادیه اورپا رای دادند. این جدایی به سهولت و راحتی قابل انجام نبود. شاید بتوان گفت که تغییر چند نخست وزیر تا انجام کامل برگزیت نشان از این ماجرا باشد. بعد از این بود که پرچم اروپا بعد از برگزیت دیگر پرچم بریتانیا نداشت.

تفکیک پرچم اروپا و برتیانیا

بریتانیا برای اینکه بتواند از اتحادیه خارج شود باید امتیازات اقتصادی برای کشور های این منطقه قائل می شد. این مسائل بیشتر به تجارت آزاد و بدون هزینه گمرگ و مالیات مربوط می شده است.برای تصویب کلی قانون برگزیت و جدایی پرچم برتیانیا از اتحادیه اروپا زمانی طولانی لازم بود. این تاریخ تا انتهای سال 2020 صورت نگرفت و انجام نشد. طبق این توافقات بریتانیا باید به تجارت آزاد با منطقه اتحادیه اروپا ادامه می داد. هیچ گونه تبلیغی بین کالاهای اتحادیه اروپا قرار نمی داد و فضای رقابت را بین محصولات باز می گذاشت.پائین آمدن این پرچم کشور اتحادیه اروپا از بین کشورهای این منطقه با مراسمی خاص صورت گرفت.پرچم بریتانیا بعد مدت ها در نهایت از اتحادیه اروپا خارج شد.حالا باید دید که پرچم اروپا بعد از برگزیت چه نقشی در این کشور داشته است.

درباره پرچم بریتانیا

پرچم بریتانیا متشکل از سه کشور انگلستان و اسکاتلند و ایرلند شمالی می باشد. این سه کشور با ادغام در یک منطقه ویزه به نام بریتانیا شناخته می شوند. پرچم بریتانیا بر گرفته شده از پرچم این سه کشور می باشد.تقریبا تمامی ساختار ها در این کشورها به صورت جامع و مشترک می باشد.پرچم بریتانیا را می توان یکی از پرنفوذ ترین پرچم ها در بین کشورها دانست. نماد پرچم بریتانیا را می توان بر روی پرچم چند کشور مختلف مشاهده کرد.دلیل این هم به استعمار این مناطق به دست بریتانیا می باشد.البته برخی هم دلیل آن را تغییر در ساختار های حکومتی و اجتماعی این کشور ها می دانند. ما در مجموعه خود تمامی پرچم کشورها از جمله پرچم بریتانیا را بهصورت چاپ پرچم در کوتاه ترین زمان انجام می دهیم.

 

سفارش پرچم بریتانیا

برای سفارش پرچم و یا خرید پرچم بریتانیا یا سایر پرچم کشورها می توانید از شرکت ایران پرچم اقدام نمائید. این شرکت با داشتن جدید ترین ماشین آلات در زمینه چاپ پرچم پیشگام در این صنف می باشد. ما همواره در تلاش هستیم تا تمامی محصولات خود را با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت پرچم به شما مشتریان گرامی عرضه کنیم.پرچم اورپا بعد از برگزیت همان پرچم آبی همراه با ستاره است.برای مشاهده سایر پرچم کشورها از اینجا وارد شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *