پرچم کشورهای خارجی

پرچم کشورهای آمریکای جنوبی

پرچم کشورهای آمریکای جنوبی

پرچم کشورهای آمریکای جنوبی

کشورهای آمریکایی جنوبی دارای بیشتری تنوع زیستی و دارای جنگل های وسیع و طبیعتی مثال زدنی است. این منطقه به دلیل داشتن آداب و رسوم و جشن های متنوع در دنیا زبانزد هستند.پرچم کشورهای آمریکایی جنوبی هم از این قوانین و رسوم استفاده می کنند. این پرچم ها دارای رنگ بندی متنوع و تنوع طرح می باشند. برخی از کشورهای آمریکایی جنوبی به دلیل داشتن رنگ های جذابدر پرچم خود، از پرطرفدار ترین پرچم ها در بین سایر پرچم ها می باشند.هر کشوری از این منطقه با توجه به این که چه نوع طبیعتی دارد پرچم خود را طراحی کرده است.برای مشاهده پرچم کشورها کلیک کنید.

پرچم کشورهای آمریکای جنوبی | پرچم بزریل

مهم ترین و اصلی ترین کشور در این منطقه بدون شک برزیل می باشد. این کشور به دلیل قرار گرفتن جز یکی از بیست قدرت اقتصادی در جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کشور بزریل در بسیاری از صنعت های دنیا پیشگام و دارای صادرات زیادی به جهان می باشد. کشور برزیل از نظر ژئوپولوتیک در جایگاهی مهم قرار دارد. قرار گرفتن بخش هایی عمده از جنگل های آمازون به این کشور نقشی تعیین کننده بخشیده است.پرچم کشور بزریل دارای یک زمینه سبز که نمادی از جنگل های آمازون می باشد.کره زمین همراه با تعدادی ستاره که نشانی از ایالت های این کشور می باشد نماد این پرچم است. برروی کره زمین یک نوار شعار قرار گرفته که معنی آن نظم و پیشرفت می باشد.

پرچم کشورهای آمریکای جنوبی

پرچم کشورهای آمریکای جنوبی | پرچم آرژانتین

آرژانتین یکی از مستعمرات سابق کشور اسپانیا بوده است. این کشور که در جنوب قاره آمریکا قرار گرفته و نزدیک ترین کشور در این قاره به قطب جنوب می باشد. پرچم این کشور از دو نوار آبی رنگ که نشانه های از آب و هوا  می باشد. در مرکز پرچم یک خورشید قرار گرفته که نمادی از خدای اینکای می باشد.تعداد تابش های خورشید عدد 16 که تابش اصلی هستند و 16 تابش برگشت می باشند.پرچم کشورهای کاستاریکا، السالوادور، گواتمالا و هندوراس،نیکاراگوئه، پاراگوئه، اروگوئه همگی از نماد های پرچم آرژانتین استفاده کرده اند.

پرچم کشورهای آمریکای جنوبی

پرچم کشور شیلی

کشور شیلی یک از پیشرفته ترین کشورها در حوزه کشورهای لاتین می باشد. با توجه به توسعه و شاخص های پیشرفت و رشد این کشور نیز جزء کشورها با ثبات است. کشور شیلی که در جنوب غربی آمریکایی جنوبی قرار دارد و هم مرز با آرژانتین می باشد. پرچم این کشور دارای دو نوار افقی نابرابر به رنگ سفید و قرمز می باشد. در داخل نوار سفید یک مربع آبی رنگ همراه با یک ستاره قرمز قرار گرفته است.ستاره پرچم نماد افتخار و پیشرفت می باشد. رنگ سفید نمادی از کوه های آند و رنگ آبی نمادی از آسمان و رنگ قرمز نمادی از شهیدان این کشور می باشد.

پرچم کشورهای آمریکای جنوبی

پرچم کشور پرو

پرو دارای قدیمی ترین فرهنگ و پیشینه در بین کشورهای آمریکای جنوبی می باشد.این کشور را مهد امپراتوری اینکا می دانند.پرو را وطن و سرزمین مادری بسیاری از بومیان آمریکای جنوبی می دانند.کشور پرو دارای معادن طلا و نقره و کانی کمیاب وانادیوم می باشد.پرچم کشور پرو از دو نوار افقی قرمز رنگ تشکیل شده است. زمانی که کشور پرو از اسپانیا اعلام استقلال کرد پرچم که شباهت زیادی به پرچم آرژانتین داشت برافراشته شد. اما بعد از مدتی پرچم که نمادی از گذشته کشور پرو بود مورد استفاده قرار گرفت. این پرچم دارای نمادهایی بود اما بعد از مدتی با تصمیم رئیس جمهوری تمامی نماد ها ار پرچم برداشته شدند.

پرچم کشورهای آمریکای جنوبی

پرچم کشور اکوادور

کشور اکوادور یکی از کشور های که در مرز میان دو قسمت شمالی و جنوبی زمین قرار گرفته است. اکوادور یکی از کشورهایی بود که در انقلاب سیمون بولیوار و جداشدن از زیر استعمار اسپانیا به استقلال رسید.پرچم اکوادور شباهت بسیار زیادی به پرچم کشورهای ونزوئلا و کلمبیا دارد . این کشورها در مبارزه علیه استعمار با هم تلاش کردند. پدر معنوی این کشور در استقلال از اسپانیا کشور ونزئلا می باشد. به همین دلیل پرچم این کشور شباهت بسیار زیادی با هم دارند.در تجارت دریایی این کشور پرچم بدون نماد استفاده می شود و شبیه پرچم کلمبیا می شود. اما کشور کلمبیا در تجارت دریایی از پرچمی متفاوت استفاده می کند.

پرچم کشور بولیوی

کشور بولیوی یکی از کشورهای محصور در قاره آمریکای جنوبی می باشد. این کشور که هیچ گونه مرز آبی ندارد یکی از منابع مهم نفت و گاز در این منطقه به خود اختصاص داده است. پرچم کشور بولیوی از سه نوار افقی یکسان با رنگ های قرمز، زرد و سبز تشکیل شده است. پرچم کشور بولیوی شباهت زیادی به پرچم کشور غنا دارد. پرچم این کشور از رنگ قرمز که نماد قهرمانان ملی، رنگ سبز نماد حاصلخیزی این کشور و رنگ زرد نماد منابع معدنی این کشور می باشد.

 

پرچم کشورهای آمریکای جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *