پرچم کشورهای خارجی

دلیل شباهت پرچم کشورهای اسکاندیناوی چیست؟

دلیل شباهت پرچم کشورهای اسکاندیناوی چیست؟

دلیل شباهت پرچم کشورهای اسکاندیناوی چیست؟

وقتی به پرچم کشورهای اسکاندیناوی و حوزه منطقه نوردیک نگاه می کنیم یک مسئله بسیار برجسته است.تمامی پرچم های این کشورها بهم نزدیک و دارای تشابه می باشند.وقتی صحبت از اولین پرچم در بین کشورهای جهان می شود اسم یک کشور از این منطقه به میان می آید.پرچم کشور دانمارک اولین پرچم در بین کشورها بوده و قدیمی ترین پرچم جهان می باشد.دلیل شباهت پرچم کشورهای اسکاندیناوی چیست؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت همراه ما باشید.

شباهت پرچم کشورهای اسکاندیناوی

منطقه اسکاندیناوی قرار گرفته در شمال اروپا است.این منظقه تشکیل شده از کشورهای نروژ، سوئد، دانمارک و بخشی از فنلاند می باشد.مردمان این منطقه به دلیل قرار گیری در آب و هوای سخت قطبی یکی از مقاوم ترین مردمان هستند.علاوه بر پرچم کشورها اسکاندیناوی که شبیه بهم هستند زبان این کشورها هم بسیار نزدیک به هم می باشد.کشورهای این منطقه به دلیل وجود ذغایر بزرگ نفت و منابع طبیعی جزء کشورها نفت خیز غیر خاورمیانه ای هستند.سطح رفاه اجتماعی این کشورها در بالاترین سطح در بین کشورها جهان قرار دارد.بیشتر خاک این کشورها به دلیل نزدیکی به قطب شمال یخ زده و غیر قابل استفاده می باشند.پیشینه مردمان کشورها اسکاندیناوی به وایکینگ ها باز می گردد.

 

شباهت پرچم کشورهای اسکاندیناوی | پرچم کشور دانمارک

کشور دانمارک دارای قدیمی ترین پرچم در بین کشور های جهان می باشد. این کشور از اولین پرچم ملی برای خود استفاده کرده است. مردمان دانمارک بر این باور هستند که اولین پرچم آنها از آسمان نازل شده است. وقتی که مردم دانمارک در یک جنگ بودند پرچم دانمارک از آسمان برای آنها فرود آمد.پرچم این کشور که نمادی از گرایش آنها به آئین مسیحیت می باشد.دانمارک با تاثیر بر روی بقیه کشور های اسکاندیناوی سبب شد تا پرچم مشابه پرچم این کشور انتخاب نمایند.

پرچم کشور دانمارک

پرچم کشور دانمارک

 

پرچم کشور نروژ

پرچم کشور نروژ نشأت کرفته از پرچم دانمارک می باشد. پرچم کشور نروژ یک پرچم غیر نظامی می باشد. وقتی پرچم برای اهداف نظامی باشد شکل آن متفاوت خواهد بود.کشور نروژ یک کشور پیشتار در معاهده های بین المللی می باشد. کشور نروژ از اعضای بنیان گذار سازمان ملل، تجارت جهانی، شورای اروپا و… می باشد.پرچم کشور نروژ در سال 1821 به رسمیت شناخته شد.

پرچم کشور نروژ

 

پرچم کشور ایسلند

کشور ایسلند شمالی ترین کشور اروپایی می باشد که در اقیانوس اطلس قرار گرفته است.کشور ایسلند یکی از مستعمره های دانمارک بوده است که در سال 1918 استقلال پیدا کرده است.دلیل شباهت پرچم کشور ایسلند نیز همین است.پرچم کشور ایسلند الهام گرفته از پرچم دانمارک می باشد.پرچم کشور ایسلند نیز در دو حالت اداری و نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.پرچم کشور ایسلند در سال 1944 به رسمیت شناخت شد.

پرچم کشور ایسلند

پرچم کشور ایسلند

 

پرچم کشور سوئد

کشور سوئد یک کشور پادشاهی می باشد.کشور سوئد چهارمین کشور بزرگ در اروپا می باشد.پرچم کشور سوئد در سال 1442 به رسمیت شناخته شده است.رنگ های پرچم کشور سوئد از رنگ های سلطنتی این کشور برداشته شده است.نماد صلیب به کار رفته در پرچم سوئد طبق افسانه ها در آسمان توسط یک قدیس دیده شد و بعد از آن مورد استفاده قرار گرفت.احتمالاً این موضوع به افسانه ها در مورد پرچم دانمارک مربوط می شود.

پرچم کشور سوئد

پرچم کشور فنلاند

پرچم کشور فنلاند در ابتدای سده بیستم مورد استفاده قرار گرفت.پرچم این کشور از یک نماد صلیب استفاده کرده است. کشور فنلاند که در زمان دور جزئی از کشور سوئد بوده است.کشور فنلاند دارای دو پرچم می باشد که یکی پرچم دولتی و دیگری پرچم عادی می باشد.فنلاند یکی از کشورهای است که در صدر کشورهای با شاخص اجتماعی بالا قرار دارد.کشور فنلاند دارای قوی ترین سیستم آموزشی می باشد و هیچ گونه هزینه ای برای آموزش دریافت نمی شود.

پرچم فنلاند

پرچم فنلاند

پرچم کشورهای اسکاندیناوی

پرچم کشورها مهم ترین نماد هویتی و اجتماعی می باشد.پرچم می تواند تمام هویت و باور یک سرزمین باشد.پرچم در هر مراسم ملی، سیاسی، مذهبی که مورد استفاده قرار گیرد نشانه از میهن پرستی می باشد.مجموعه شرکت ایران پرچم بزرگ ترین تولید کننده پرچم کشورها می باشد.این شرکت با تکیه بر دانش روز دنیا و تجربه تولید پرچم محصولات با کیفیت جهانی تولید نمائید.برای خرید پرچم کشورها کارشناسان فروش شرکت ایران پرچم آماده ارائه متنوع ترین خدمات می باشند.از اینجا می توانید به صفحه پرچم کشورها بروید.

دلیل شباهت پرچم کشورهای اسکاندیناوی

در این مقاله سعی شد که با توجه به متون گذشته به سرگذشت پرچم کشورهای این منطقه دست یافت.اما با توجه به کم بودن منابع قابل اطمینان توضیحی بیشتر در مورد استفاده از یک فرم در پرچم کشورهای اسکاندیناوی وجود ندارد.پرچم این کشور ها بدلیل مناسبات نزدیک سیاسی و پیوند زبانی بسیار به یکدیگر نزدیک می باشد و تقریباً مردمان این مناطق خود را یک ملت می دانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *