دانستی پرچم

کاربرد و آشنایی با چاپ پرچم سابلیمیشن

کاربرد و آشنایی با چاپ پرچم سابلیمیشن

کاربرد و آشنایی با چاپ پرچم سابلیمیشن

وقتی به دنبال چاپ پرچم با طرح دلخواه هستین نام چاپ سابلیمیشن را بارها شنیده‌اید. نام دیگر این چاپ؛ چاپ دیجیتال بوده که اکثر تولیدکنندگان و فروشندگان پرچم آنرا نام میبرند. روش‌های مختلفی برای چاپ پرچم وجود داشته که یکی از این روشها چاپ دیجیتال یا سابلیمیشن است. این نوع چاپ امروزه به دلیل کاربرد و مزیت‌های مختلف آن از محبوب‌ترین روشهای چاپ است. در ادامه به کاربرد و آشنایی با چاپ پرچم سابلیمیشن خواهیم پرداخت تا انتها همراه ایران پرچم باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به کانال آپارات ایران پرچم و یا توییتر ایران پرچم مراجعه نمائید.

 

چاپ پرچم سابلیمیشن چیست؟

چاپ سابلیمیشن جدیدترین روش برای چاپ طرح دلخواه مانند؛ عکس، لوگو سازمانی، طرح دلخواه در هر رنگ با بالاترین کیفیت است. در واقع این چاپ تصاویر را بصورت دیجیتالی بر روی سطح گسترده کاغذ یا پارچه چاپ میکند.

قبلاً مقاله‌ای با عنوان چاپ پرچم؛ تقابل صنعت و سنت به طور کامل به پیدایش این نوع چاپ پرداخته‌ایم. پس اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر با نحوه چاپ پرچم هستین این مقاله را انتها دنبال کنید.

در ادامه نیز به بررسی و معرفی چاپ پرچم سیلک و انواع روش‌های چاپ پرچم خواهیم پرداخت. آشنایی شما با نوع چاپ، خرید پرچم و سفارش پرچم را برای شما آسانتر خواهد کرد.

سالن کارخانه چاپ پرچم دیجیتال

سالن تولید پرچم در ایران پرچم

تفاوت عمده چاپ سابلیمیشن و سیلک

چاپ سیلک یا چاپ اسکرین از قدیمی‌ترین روشهای چاپ پرچم در کشور بوده که امروزه به دلیل محدودیت‌های آن کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. اولین و برجسته‌ترین تفاوت بین این دو روش چاپ، سرعت آنها می‌باشد. در چاپ سیلک ابتدا باید طرح چاپی بصورت شابلون، فیلم و عکس پیدا سازی باشد و سپس فرآیند چاپ بر روی پارچه آغاز گردد. در حالیکه در چاپ سابلیمیشن نیازی به شابلون سازی نبوده و چاپ طرح در کسری از ثانیه برروی پارچه انجام میگردد.

تفات اصلی در چاپ پرچم سابلیمیشن و چاپ سیلک قیمت و سرعت تولید آن میباشد. به دلیل کیفیت بالا در چاپ سابلیمیشن و سرعت تولید بیشتر نسبت به چاپ سیلک این روش چاپ پرچم قیمت بالاتر دارد.

دومین و مهمترین تفاوت در این دو روش چاپ پرچم قیمت آنها می‌باشد. چاپ سیلک نسبت به چاپ دیجیتال ارزانتر بوده و تفاوت قیمتی در حدود 40% دارد. البته از این نوع چاپ برای تیراژ بالا امکان استفاده را دارد. پس اگر سفارش پرچم شما در تعداد بالای 30 عدد باشد امکان استفاده از این چاپ وجود دارد.

روش چاپ پرچم سیلک

البته این نوع چاپ محدودیت‌های بسیار زیادی نسبت به چاپ سابلیمیشن دارد. اولی محدودیت بالا در چاپ با کیفیت بالا یا لوگو و عکس‌های رنگی است. در چاپ سیلک نهایت دو یا سه رنگ امکان چاپ داشته و تصاویر و عکس به هیچ وجه امکان چاپ ندارد. همچنین این روش چاپی تک بعدی بوده و اگر لوگو یا نشان سازمانی شما دارای بعد است با این چاپ امکان پذیر نیست. در چاپ سابلیمیشن بدون محدودیت بیشمار رنگ و طرح امکان چاپ برروی پرچم را دارد.

دومین محدودیت غیرقابل شستشو بودن پرچم میباشد. در صورت تماس آب با پرچم رنگ بصورت پاک و از بین خواهد رفت. در حالیکه چاپ سابلیمیشن قابل شستشو بوده و در صورت کثیفی به راحتی میتوان آنرا تمیز کرد. چاپ سیلک را میتوان چاپ یکبار مصرف نیز نام برد.

کاربرد چاپ پرچم دیجیتال

با مطالعه این مقاله احتمالاً با برخی از قابلیت‌های این نوع چاپ آشنا شده‌اید. بیشترین کاربرد این نوع چاپ برای تولید پرچم با تیراژ پائین است. البته که چاپ تیراژ بالا امکان پذیر بوده ولی تفاوت قیمت در این دو نوع چاپ بارز است. از اصلی‌ترین کاربرد‌های چاپ دیجیتال میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

البته که کاربرد این نوع چاپ به موارد بالا محدود نبوده و طرحی را میتوان بر روی پرچم مورد نظر چاپ کرد. بیشترین استفاده از این نوع چاپ در صنعت تبلیغات و تشریفات سازمانی میباشد.

مزایا و معایب چاپ سابلیمیشن

همانطور که بالا به آن اشاره شد تفاوت عمده قیمت این نوع چاپ با سایر روش‌ها است. مزیت‌هایی مانند کیفیت بالا، قابل شستشو بودن محصول و سرعت بالا در تولید پرچم این عیب آنرا پوشش داده است. البته توجه داشته باشید که شرکت ایران پرچم تمامی محصولات با پائین‌ترین قیمت و مستقیم بدون واسطه از تولید کننده به دست خریدار می‌رسد.

[aparat id=”SPhGQ” width=”full”]

در چاپ سابلیمیشن تعداد سفارش پرچم دست شما بوده و از تعداد 1 عدد تا 1000 عدد قابل خرید می‌باشد. پس مجبور به خرید پرچم در تعداد بالا نخواهید بود.

یکی از نکات بسیار مهم در سازمان، شرکت و مجموعه‌های مختلف اطمینان از چاپ رنگ سازمانی آنها میباشد. در ایران پرچم تمامی سفارشات بصورت تست بر روی پارچه در ابعاد کوچک چاپ شده تا اطمینان از چاپ رنگ مورد نظر حاصل شود. تست رنگ برای تمامی مشتریان ارسال شده و بعد از تائید شما سفارش شما چاپ خواهد شد.

مزیت دیگر این نوع چاپ کمک به محیط زیست و آلودگی کمتر محیط میباشد. در چاپ افست نیاز به آب، مواد شیمیایی و نفتی بالا بوده و دور ریز این مواد به محیط زیست آسیب زننده خواهد بود. در چاپ دیجیتال نیاز به مواد بالا نبوده و هیچ گونه دور ریزی ندارد.

انواع روش چاپ پرچم

1. چاپ پرچم دیجیتال

سرعت بالا، دقت، کیفیت و قابلیت شستشو پرچم آنرا در صدر جدول روش چاپ پرچم قرار داده است. شرکت ایران پرچم با استفاده از مدرن‌ترین خطوط تولید و چاپ پرچم دیجیتال در خدمت سازمان، مجموعه و شرکت و مراکز تجاری سراسر کشور می‌باشد. کاربرد و آشنایی با چاپ پرچم سابلیمیشن برای تولید پرچم تشریفات، پرچم رومیزی و پرچم ساحلی مورد استفاده بوده و کیفیت بالا چاپ از مزیت آن است.

2. چاپ پرچم سیلک

قیمت پائین از مهمترین مزیت این روش چاپ است. اما معایبی همچون کیفیت و سرعت پائین، محدودیت در چاپ طرح و غیر قابل شستشو بودن آنرا به روشی منسوج شده تبدیل کرده است. 

3. چاپ پرچم گلدوزی

این روش مانند چاپ سیلک دارای همان معایب بوده و فقط از پارچه جیر در تولید پرچم میتوان استفاده کرد. محدودیت و معایب بالا در این چاپ آنرا به دست فراموشی سپرده است.

4. چاپ پرچم اسیدی

این روش هم مانند چاپ سیلک بوده و از آن برای چاپ پرچم اهتزاز در تیراژ بالا مانند پرچم ایران و یا پرچم شهرداری‌ها مورد استفاده قرار میگیرد. این پرچم تنها تفاوت با چاپ‌های دیگر قابل شستشو بودن آن میباشد.

آشنایی با دستگاه چاپ سابلیمیشن

دستگاه چاپ سابلیمیشن طرح مورد نظر را از طریق برنامه مخصوص خود و کامپیوتر بصورت کد دریافت کرده و سپس اقدام به چاپ پرچم میکند. پایه رنگ مورد استفاده در این نوع چاپ آب بوده و آسیب بسیار کمی به محیط زیست میرساند. برای چاپ پرچم از دو روش مستقیم و غیر مستقیم استفاده میگردد.

در روش مستقیم طرح چاپی بصورت مستقیم بر روی پارچه پرچم چاپ شده و سپس توسط یک کوره با دمای بالا رنگ ثابت و یا پخته میشود. از این روش برای چاپ پرچم ساحلی و انواع پرچم ساحلی بادبانی، شمشیری، مستطیلی و قطره‌ای استفاده میگردد.

رنگ های مورد استفاده در چاپ سابلیمیشن

رنگ چاپ سابلیمیشن با پایه محلول آب است.

در روش غیر مستقیم طرح ابتدا بر روی کاغذ مخصوص چاپ شده و سپس به روش دیسپرس با استفاده از پرس حرارتی بر روی پارچه چاپ میشود. در این روش رنگ‌ها بصورت واقعی و زیباتر پیاده میشوند. محصولاتی مانند پرچم تشریفات، پرچم رومیزی و پرچم ساحلی تولید میگردد.

تعرفه و قیمت چاپ پرچم سابلیمیش

در بالا به تفاوت قیمت این نوع چاپ با سایر روش‌های چاپی اشاره شد. تعداد سفارش پرچم در این روش تعیین کننده قیمت بوده و هر چه تعداد سفارش بالاتر قیمت کاهش پیدا خواهد کرد. برای دریافت لیست قیمت پرچم با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمائید. ما همواره در تلاشیم تا محصولات با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به دست مشتریان گرامی برسد.

چاپ پرچم در تهران

شرکت ایران پرچم در تهران و در میدان آرژانتین خیابان بخارست واقع شده است. سفارشات چاپی در ایران پرچم از 1 روز تا 3 روز کاری آماده و برای مشتریان ارسال میگردد. اگر شما در شهر تهران هستین بصورت حضوری و آنلاین امکان خرید و تحویل پرچم وجود دارد.

چاپ پرچم در شهرستان

پرچم محصولی تبلیغاتی و کاربردی بوده که در سراسر کشور از آن استفاده میکند. اگر به دنبال سفارش پرچم از اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز، قم و یا سایر شهرهای یران هستین ایران پرچم در خدمت شماست. ثبت سفارش شما بصورت آنلاین و یا تلفنی وجود داشته و از 1 تا 3 روز کاری محصول برای شما ارسال خواهد شد. با خرید پرچم از شرکت ایران پرچم محصول مورد نظر را درب منزل یا شرکت خود تحویل بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *