۰۲۱-۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه)    تماس با ما   محصولات 

پرچم کشورها | نماد پرچم ژاپن

نماد پرچم ژاپن

پرچم ژاپن یکی از پرچم هایی است که در تمام دنیا شناخته می شود.دلیل آن را می توان در قدرت صنعت های کشور ژاپن و یا در فرهنگ و قدمت این کشور جستجو کرد.پرچم ژاپن به دلیل اینکه این کشور امروز جزء قدرت های بزرگ اقتصادی و صنعتی دنیاست را هم می توان دلیل این شهرت دانست.مردمان ژاپن از نقش آنها در جنگ های جهانی و یا در بمباران ها اتمی توسط آمریکا را نیز دلیل این شهرت دانست.ژاپن نیز به دلیل موفقیت های امروز این کشور در ورزش از میزبانی المپیک تا میزبانی جام جهانی را می توان نمونه های از شهرت این کشور در جهان دانست.

پرچم کشور ژاپن

پرچم ژاپن؛ معانی و مفاهیم نماد

نام رسمی پرچم ژاپن پرچم خورشید نشان است اما بیشتر مردم آن را حلقه خورشید صدا می زنند.اما مسئله ای که در هر دو نام مشترک است به اهمیت نماد خورشید در کشور ژاپن می توان اشاره کرد.بر اساس اسناد ثبت شده در یکی از متون تاریخی و کهن سرزمین ژاپن، پرچم ژاپن اولین با  در سال هفتصد و یک پس از میلاد مورد استفاده قرار گرفته است.دلیل این استفاده این است که برای اعتبار بخشیدن به امپراتور آن زمان پرچم آن کشور مورد استفاده قرار گرفت.

پرچم ژاپن نصب شده بر روی ناو جنگی

پرچم ژاپن؛ به رسمیت شناخته شدن

جالب است بدانید که پرچم این کشور با وجود قدمت بیش از هزار سال در انتها در سال 1999و بعد از امضای قانونی درباره پرچم ملی وسرود ملی توسط دولت ژاپن به رسمت شناخته شد.

 پرچم ژاپن؛ ابعاد و اندازه ها

ابعاد در پرچم ژاپن مانند فرهنگ ژاپنی ها بسیار دقیق و مشخص می باشد.طول و عرض پرچم ژاپن باید به نسبت 3 به 2 باشد.جایگذاری دایره قرمز حتماٌ در مرکز پرچم قرار می گیرد و عرض آن 5/3 می باشد.پرچم ژاپن در رنگ بر خلاف باور عمومی مردم رنگ دایره پرچم ژاپن قرمز نبوده است و بلکه رنگ آن زرشکی می باشد.بزرگ ترین پرچم ژاپن که در این کشور تولید و نصب شده است پرچم آرامگاه ایزومو می باشد.

پرچم ژاپن؛ طلوع خورشید

قبل از شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم و پایان جنگ پرچم ژاپن پرچمی به نام طلوع خورشید بود این پرچم که به معنی حمایت از امپراتوری با استفاده از قدرت نظامی گری می باشد.این پرچم که به دلیل استفاده هواپیماهای ژاپنی از کامی کازه(حملات انتحاری) به شدت مورد انتفاد همسایه های ژاپن قرار گرفت.با توجه به شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم و بعد از معاهده سانفرانسیسکو ژاپن ملزم به تغییر این پرچم شد.امروزه کشورهای ژاپن و کره استفاده از این پرچم را در ژاپن تحریک آمیز می خوانند.کشور ژاپن در بعضی از مراسم های نظامی از این پرچم استفاده می کند و بعضی از محصولات تجاری ژاپن این پرچم را مورد استفاده قرار می دهند.

پرچم ژاپنپرچم ژاپن؛ معنی رنگ پرچم

رنگ سفید استفاده شده در پرچم ژاپن را می توان نشانه ای از خلوص و اهمیت صداقت در ژاپن دانست و رنگ زرشکی پرچم ژاپن را نمادی از پاک دلی و عشق نیز در نظر گرفت.مردمان ژاپن به هر یک از نماد های این کشور نگاهی عمیق و فلسفی دارند.مردم ژاپن نسبت به طراحی پرچم ژاپن حسی چشم گیر و نماد آن را مایه افتخار ژاپن می دانند.نماد های به کار رفته در آن با توجه به اشکال هندسی پرچم قابل تحسین می باشد.شکل مستعطیلی پرچم و نسبت آن با دایره که در مرکز پرچم قرار دارد هارمونی خاصی را به وجود آورده است.

پرچم ژاپن؛ استفاده از نوعی میله پرچم

جالب است بدانید ژاپن برای نصب پرچم خود آئین جالب توجهی دارد به این صورت که پرچم ژاپن در کشور ژاپن بر روی میله ای تماماً تولید شده از چوب بامبوی سخت نصب می گردد و این حالت در تمامی مراسم های رسمی نیز انجام می گیرد.در بالای میله پرچم ژاپن قرار داشتن یکی قبه توپی شکل طلایی رنگ لازم و ضروری می باشد.

پرچم ژاپن؛ تصویب دیگر هنگام پرچم

پرچم ژاپن پس از جنگ جهانی و با فاصله زمانی بسیار به تائید مجلس این کشور رسید.پرچم امروزی ژاپن در سال 1999 به صورت امروز مورد تائید قرار گرفت و تصویب شد.بعد از تصویب این پرچم بسیاری از محافظه کاران ژاپن آن را ستایش و یاد آور گذشته پر قدرت ژاپن می دانستند اما در عین حال این صلح طلبان کشور ژاپن بودند که نماد پرچم ژاپن را جنگ طلبانه و یاد آور نقش ژاپن در جنگ جهانی دوم می دانستند و آن را رد می کردند.

پرچم ژاپن بر روی ناو جنگی

پرچم ژاپن؛ آداب و رسوم خاص

پرچم ژاپن دارای آداب ویژه ای می باشد این نکته قابل توجه می باشد که پرچم ژاپن اگر نقصی پیدا کند و یا پاره شود باید در جایی خصوصی و به دور از چشم عموم سوزانده شود این سخت گیری باعث این می شود تا مردم کشور نسبت به این پرچم حس بدی پیدا نکند. در تشریفات این کشور پرچم ژاپن معمولاً در سمت چپ پرچم کشورهای دیگربه عنوان میزبان قرار می گیرد اما در زمانی که چند پرچم در یک مکان در ژاپن به اهتزاز در می آیند پرچم های به صورت حروف الفبا تعریف شده توسط سازمان ملل قرار می گیرد.ساعات به اهتزاز در آمدن پرچم ژاپن از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب می باشد و باید در هر غروب آفتاب پرچم ژاپن از حالت افراشته خارج شود.

خلبان ژاپنی قبل از کامیکازی

پرچم ژاپن؛پرچم نیروهای نظامی

نیروهای نظامی کشور ژاپن با توجه به اینکه تمامی پرچم های مورد استفاده بعد از جنگ جهانی تغییر پیدا کرد ولی نیروهای نظامی کشور ژاپن همچنان از پرچم طلوع خورشید استفاده می کنند.استفاده از پرچم طلوع خورشید در نیروهای نظامی ژاپن شاید به این دلیل باشد که این پرچم به نیروهای نظامی حسی برتر و آن  را نشانه ای از کامی کازه هواپیماهای نظامی در زمان جنگ جهانی دوم بدانند.

در همه حال پاسخگوی شما هستیم، با ما تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱ ۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه)   |   ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

      

شرکت ایران پرچم توانسته با تلاش و تجربه خود در زمینه تهیه پرچم امکان ارائه این محصول را با کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان عزیز خود فراهم آورد. تولید پرچم در بسیاری از کشورهای جهان همواره به صورت سنتی و دستی انجام می شود. در ایران نیز متأسفانه با توجه به سابقه دیرینه ی تولید پرچم، تمامی مدعیان و سازندگان قدیمی این محصول هنوز از روشهای سنتی و دستی استفاده می کنند. 

میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان دوازدهم، پلاک ۱۹/۲  
۰۹۱۲۳۸۶۸۷۰۰ (حاتمی) 
۰۲۱-۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه) 
۰۲۱-۸۸۱۷۸۱۹۳

  تمامی حقوق برای ایران پرچم پارس محفوظ است. 1398