۰۲۱-۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه)    تماس با ما   محصولات 

پرچم کشورها | نماد پرچم ژاپن

نماد پرچم ژاپن

پرچم ژاپن یکی از پرچم‌هایی است که در تمام دنیا شناخته می‌شود.دلیل آن را می‌توان در قدرت صنعت‌های کشور ژاپن و یا در فرهنگ و قدمت این کشور جستجو کرد.پرچم ژاپن به دلیل اینکه این کشور امروز جزء قدرت‌های بزرگ اقتصادی و صنعتی دنیاست را هم می‌توان دلیل این شهرت دانست.نقش ژاپن در جنگ‌های جهانی و یا در بمباران اتمی شهرهای ژاپن توسط آمریکا نیز دلیل این شهرت دانست.ژاپن به دلیل موفقیت‌ امروز این کشور در ورزش و یا میزبانی المپیک تا میزبانی جام جهانی نمونه‌های از شهرت این کشور در جهان است.

پرچم ژاپن

پرچم ژاپن؛ معانی و مفاهیم نماد

نام رسمی پرچم ژاپن پرچم خورشید نشان است اما بیشتر مردم آن را حلقه خورشید صدا می‌زنند.اما مسئله‌ای که در هر دو نام مشترک است به اهمیت خورشید در کشور ژاپن می‌توان اشاره کرد.بر اساس اسناد ثبت شده در یکی از متون تاریخی و کهن سرزمین ژاپن، پرچم ژاپن اولین بار در سال هفتصد و یک پس از میلاد مورد استفاده قرار گرفته است.دلیل آن هم اینست که برای اعتبار بخشیدن به امپراتور آن زمان پرچم این کشور مورد استفاده قرار گرفت.

پرچم ژاپن نصب شده بر روی ناو جنگی

پرچم ژاپن؛ رای به پرچم

جالب است بدانید که پرچم این کشور با وجود قدمت بیش از هزار سال در انتها در سال 1999 میلادی و بعد از امضای قانونی درباره پرچم ملی وسرود ملی توسط دولت ژاپن به رسمت شناخته شد.

 پرچم ژاپن؛ ابعاد و اندازه ها

ابعاد در پرچم ژاپن مانند فرهنگ ژاپنی‌ها بسیار دقیق و مشخص می‌باشد.طول و عرض پرچم ژاپن باید به نسبت 3 به 2 باشد.جایگذاری دایره قرمز حتماٌ در مرکز پرچم قرار می‌گیرد و عرض آن 5/3 می‌باشد.رنگ پرچم ژاپن بر خلاف باور عمومی مردم، رنگ دایره پرچم ژاپن قرمز نبوده بلکه رنگ آن زرشکی می‌باشد.بزرگ‌ترین پرچم ژاپن که در این کشور تولید و نصب شده است پرچم آرامگاه ایزومو می‌باشد.

پرچم ژاپن؛ طلوع خورشید

قبل از شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم و پایان جنگ پرچم ژاپن پرچمی به نام طلوع خورشید بود این پرچم که به معنی حمایت از امپراتوری با استفاده از قدرت نظامی گری می‌باشد.این پرچم که به دلیل استفاده توسط هواپیماهای ژاپنی از کامی کازه(حملات انتحاری) به شدت مورد انتفاد همسایه‌های ژاپن قرار گرفت.با شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم و بعد از معاهده سانفرانسیسکو ژاپن ملزم به تغییر این پرچم شد.امروزه کشور کره استفاده از این پرچم را در ژاپن تحریک آمیز می‌خواند.کشور ژاپن در بعضی از مراسم‌های نظامی از این پرچم استفاده می‌کند و بعضی از محصولات تجاری ژاپن این پرچم را مورد استفاده قرار می‌دهند.

پرچم ژاپنپرچم ژاپن؛ معنی رنگ پرچم

رنگ سفید پرچم ژاپن نشانه‌ای از خلوص و اهمیت صداقت در ژاپن و رنگ زرشکی پرچم ژاپن نمادی از پاک دلی و عشق می‌باشد.مردمان ژاپن به هر یک از نمادهای این کشور نگاهی عمیق و فلسفی دارند.مردم ژاپن نسبت به طراحی پرچم ژاپن حسی چشمگیر و نماد آن را مایه افتخار ژاپن می‌دانند.نماد به کار رفته در آن با توجه به اشکال هندسی پرچم قابل تحسین می باشد.شکل مستعطیلی پرچم و نسبت آن با دایره که در مرکز پرچم قرار دارد هارمونی خاصی را به وجود آورده است.

پرچم ژاپن؛ استفاده از نوعی میله پرچم

جالب است بدانید ژاپن برای نصب پرچم خود آئین جالب توجهی دارد؛ به این صورت که پرچم ژاپن در کشور ژاپن بر روی میله ای تماماً تولید شده از چوب بامبوی سخت نصب می‌گردد. این حالت در تمامی مراسم‌های رسمی نیز انجام می‌گیرد.در بالای میله پرچم ژاپن قرار داشتن یک قبه توپی شکل طلایی رنگ لازم و ضروری می‌باشد.

پرچم ژاپن؛ تصویب دیگر هنگام پرچم

پرچم ژاپن پس از جنگ جهانی و با فاصله زمانی بسیار به تائید مجلس این کشور رسید.پرچم امروزی ژاپن در سال 1999 مورد تائید و تصویب قرار گرفت.بعد از تصویب این پرچم بسیاری از محافظه کاران ژاپن آن را ستایش و یاد آور گذشته پر قدرت ژاپن می‌دانستند. اما در عین حال این صلح طلبان کشور ژاپن بودند که نماد پرچم ژاپن را جنگ طلبانه و یادآور نقش ژاپن در جنگ جهانی دوم می‌دانستند و آن را رد می‌کردند.

پرچم ژاپن بر روی ناو جنگی

پرچم ژاپن؛ آداب و رسوم خاص

پرچم ژاپن دارای آداب ویژه ای بوده که پرچم ژاپن اگر نقصی پیدا کند و یا پاره شود باید در جایی خصوصی و به دور از چشم عموم سوزانده شود. این سخت گیری باعث این می‌شود تا مردم کشور نسبت به این پرچم حس بدی پیدا نکند. در تشریفات این کشور پرچم ژاپن معمولاً در سمت چپ پرچم کشورهای دیگربه عنوان میزبان قرار می‌گیرد اما در زمانی که چند پرچم در یک مکان در ژاپن به اهتزاز در می‌آیند پرچم به صورت حروف الفبا تعریف شده توسط سازمان ملل قرار می‌گیرد.ساعات به اهتزاز در آمدن پرچم ژاپن از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب می‌باشد و باید در هر غروب آفتاب پرچم ژاپن از حالت افراشته خارج شود.

خلبان ژاپنی قبل از کامیکازی

پرچم ژاپن؛پرچم نیرو نظامی

نیرو نظامی ژاپن بعد از معاهده سانفرانسیسکو همچنان از پرچم جنگ استفاده می‌کردند.پرچم طلوع خورشید در نیروهای نظامی ژاپن شاید به این دلیل باشد که این پرچم به نیروهای نظامی حس برتر و آن  را نشانه‌ای از کامی کازه هواپیماهای نظامی در زمان جنگ جهانی دوم بدانند.

در همه حال پاسخگوی شما هستیم، با ما تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱ ۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه)   |   ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

      

شرکت ایران پرچم توانسته با تلاش و تجربه خود در زمینه تهیه پرچم امکان ارائه این محصول را با کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان عزیز خود فراهم آورد. تولید پرچم در بسیاری از کشورهای جهان همواره به صورت سنتی و دستی انجام می شود. در ایران نیز متأسفانه با توجه به سابقه دیرینه ی تولید پرچم، تمامی مدعیان و سازندگان قدیمی این محصول هنوز از روشهای سنتی و دستی استفاده می کنند. 

میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان دوازدهم، پلاک ۱۹/۲  
۰۹۱۲۳۸۶۸۷۰۰ (حاتمی) 
۰۲۱-۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه) 
۰۲۱-۸۸۱۷۸۱۹۳

  تمامی حقوق برای ایران پرچم پارس محفوظ است. 1398