پرچم کشورهای خارجی

پرچم کشورها | نماد پرچم ایتالیا

پرچم ایتالیا

طراحی پرچم ایتالیا

ابتدا برای شناخت یک کشور و نظام حاکم آن باید به دقت به پرچم آن کشور توجه کرد.معنی و مفهوم پرچم هر کشور، گویا تمام مسائل مهم و طبقه حاکم بر آن کشور می‌باشد.برای آشنایی بیشتر با پرچم کشور ایتالیا ابتدا رنگ‌های آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.پرچم هر کشور نشان دهنده گرایش سیاسی حزب حاکم در آن و نشان دهنده تفکرات حاکم بر آن کشور می‌باشد. در پرچم اکثر کشورها نمادی از مذهب، همیشه یک پای ثابت در طراحی پرچم کشور می‌باشد. همچنین گذشته و سابقه مردمان آن سرزمین از پرچم تا حدودی قابل پیش بینی می‌باشد.

پرچم ایتالیا

پرچم کشور ایتالیا دارای تاریخی کهن و قدیمی بوده که سابقه آن به قرن 12 باز می‌گردد.پرچم ایتالیا به دلیل عدم وفاق ملی و وجود سلیقه‌های فکری و مذهبی متفاوت در داخل کشور، خیلی دیر بعنوان پرچم واحد انتخاب شد.

سرگذشت پرچم ایتالیا

پرچم ایتالیا در طول تاریخ و گذشت زمان دستخوش تغییرات زیادی شده است.در اوایل قرن 19 میلادی، مناطق زیادی از ایتالیا پرچم سه رنگ سبز، سفید، و قرمز را به عنوان پرچم رسمی خود انتخاب کردند.این رنگ‌ها از سه رنگ پرچم فرانسه الهام گرفته شده است. دلیل این تاثیر پذیری از فرانسه به زمان فرمانروایی ناپلئون بر شمال ایتالیا باز می‌گردد.وقتی که ناپلئون شمال ایتالیا را در اختیار داشت پرچم فرانسه تاثیر عمیقی بر پرچم رسمی ایتالیا گذاشت.در نهایت پرچم سه رنگ ایتالیا سال 1798 میلادی رسماً توسط جمهوری سیسالپین به تصویت و تائید رسید. سرتاسر ایتالیا از این پرچم به عنوان پرچم ملی استفاده کردند.پرچم ایتالیا به شکل مربع و به سه رنگ سبز، سفید و قرمز و به صورت نوارهای عمودی مورد تائید و تصویب قرار گرفت.

فراز و نشیب در تاریخ کشور

در سال 1802 جمهوری ایتالیا که تحت حکمفرمایی و تحت تاثیر فرانسه و ناپلئون بود تشکیل شد و پرچم جدیدی را به عنوان پرچم رسمی خود انتخاب کرد.شکل هندسی پرچم مثل سابق به شکل مربع بود و نوار‌های عمودی سبز، سفید، قرمز در آن ثابت بودند.اما در طراحی و المان‌هایی که در پرچم قرار گرفت دچار تغییراتی شد.در نتیجه پرچم جمهوری ایتالیا به رنگ قرمز بود و یک لوزی سفید رنگ در مرکز آن و یک مربع سبز در وسط سفیدی ایجاد گردید.جمهوری ناپلئون ایتالیا در سال 1805 یعنی هنگامی که در فرانسه انقلاب رخ داده بود و ناپلئون بناپارت بر تخت پادشاهی تکیه زده بود به قلمرو پادشاهی ایتالیا تبدیل شد.پرچم پادشاهی مشابه پرچم جمهوری ایتالیا بود.به جز اینکه شکل مربعی آن به شکل مستطیل تغییر پیدا کرد.علاوه بر این تغییر در شکل هندسی، پرچم عقاب امپراتوری فرانسه و شخص ناپلئون به پرچم اضافه گردید.این پرچم در طول حکومت ناپلئون و تا سال 1814 نیز پرچم رسمی ایتالیا بود و در تمامی مراکز نظامی و بازرگانی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

پس از،نابودی حکومت ناپلئون در فرانسه پرچم رسمی ایتالیا در آن زمان از بین رفت. در همین سال پرچم سه رنگ با نوارهای عمودی سبز، سفید، قرمز دوباره به عنوان پرچم اصلی ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت. تنها تفاوت در بعضی از مناطق در وسط پرچم بود که نمادهای مناسب با منطقه به پرچم اضافه کردند. اما چیزی که در پرچم ایتالیا در آن دوران ثابت بود و نشانه وحدت بیشتر در ایتالیا بود همان سه رنگ زمینه در پرچم کشور ایتالیا بود.

پرچم ایتالیا

ایتالیا متحد و یکدست

زمانی که رم به عنوان پایتخت پادشاهی در ایتالیا انتخاب شد یک تاج پادشاهی که نشانگر حکومت شاهنشاهی در ایتالیا بود به پرچم اضافه شد.در آن زمان شاه ویتوریو امانوئل دوم به عنوان پادشاه به تخت نشسته بود.در طراحی پرچم ایتالیا نماد تاج و نماد ساوویا در پرچم ایتالیا باقی ماند و این طراحی در پرچم ایتالیا تغییری نکرد.ایتالیا در سال 1946 و پس از انقلاب از سلطنت تبدیل به جهموری شد و این یعنی پایان سیطره فرانسه بر ایتالیا بود.ایتالیا بعد از تبدیل شدن به جمهوری دست به تغییرات در پرچم خود زد و تمامی نمادها را از پرچم خود حذف و فقط نوارهای عمودی در پرچم باقی ماندند.دلیل آنهم نشان دادن ایتالیا بصورت یکپارچه و فارغ از هرگونه تاثیر و یا شهری خاص در ایتالیا باشد.پرچم ایتالیا جدید نمایانگر ایتالیا متحد و یکدست شده بود.

معنی و مفهوم پرچم ایتالیا

تمامی کشورها برای طراحی پرچم، معنی و مفهوم رنگ به کار رفته در پرچم را اولویت قرار می‌دهند. میتوان تمامی معانی فرهنگی و قومی که در یک کشور جریان دارد با مشاهده رنگ پرچم آن کشور متوجه شد.رنگ‌های به کار رفته در پرچم ایتالیا همگی متاثر از پرچم فرانسه بود اما رنگ اصلی آبی پرچم فرانسه جای خود را به رنگ سبز که نشانی از گارد میلان بود داده است.رنگ‌ پرچم ایتالیا را به چند روش متفاوت می‌توان مورد توجه قرار داد.رنگ سفید پرچم ایتالیا نشانی از ایمان که مرکز و نماد آن شهر واتیکان در کشور بود.رنگ قرمز نشان دهنده نیکوکاری در این کشور می‌باشد.نیکو کاری در کشور ایتالیا یکی از مهمترین شاخصه‌های انسانی می‌باشد. رنگ سبز به عنوان نماد و منظره سرسبز منطقه شمال ایتالیا و اطراف رشته کوه‌های آلپ است.رنگ سفید به عنوان نماد و از نشانه‌های برف در رشته کوه‌های آلپ و قرمز را نشانه ای و نمادی از خونریزی در راه انقلاب و استقلال کشور ایتالیا دانست.این نشانه را می‌توان در روحیه ایتالیایی‌ها یافت که با داشتن روحیه وحدت و وطن پرستی در بین مردمان جهان زبانزد هستند.

تولید پرچم کشورها و پرچم ملل

شرکت ایران پرچم تولید کننده انواع پرچم در ابعاد و اندازه مختلف در کشور می‌باشد. تولید پرچم کشورها و پرچم ملل مختلف از جمله محصولات این مجموعه می‌باشد. این محصول در انواع پرچم رومیزی، پرچم تشریفات، پرچم اهتزاز و پرچم ساحلی بفروش می‌رسد. پرچم رومیزی در مدل‌های پرچم رومیزی تی، پرچم رومیزی ال و سایر نمونه های پرچم رومیزی تولید می‌‎گردد. برای خرید پرچم و سفارش پرچم با شماره تماس زیر ارتباط برقرار نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *