پرچم کشورهای خارجی

پرچم کشورها | چاپ پرچم عراق

پرچم عراق

پرچم کشورها | چاپ پرچم عراق

شرکت ایران پرچم برترین تولیدکننده پرچم کشورها در کشور می باشد. پرچم کشورها؛ چاپ پرچم عراق به صورت اختصاصی در هر تعداد و در ابعاد مختلف تولید و چاپ می گردد.شرکت ایران پرچم چاپ پرچم را با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا و با به روزترین ماشین آلات چاپ پرچم تولید می نمائید. تمامی محصولات پرچم با تنوع بالا پارچه تولید که گسترده ترین بازه قیمتی را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است.چاپ پرچم فوری نیز در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت تولید و خدمت مشتریان گرامی عرضه می گردد. چاپ پرچم عراق و پرچم کشورهایی که چاپ آنها، منعی قانونی نداشته باشد را سفارش دهید و خریداری کنید.اصلی ترین شعار ایران پرچم برای تولید محصولات خود کیفیت بالا، سرعت و دقت در چاپ پرچم می باشد.

 

تاریخچه پرچم عراق

پرچم عراق امروزی متشکل از سه نوار افقی به رنگ های قرمز، سفید و مشکی می باشد.پرچم آزادی عرب نامی است که برای پرچم عراق انتخاب شده است.آخرین تغییر در سال 2008 بر روی پرچم عراق انجام شد. در این تغییر کلمه تکبیر پرچم عراق به رنگ سبز تیره تغییر کرده و ستاره پرچم نیز حذف شد.این ستاره ها از سال 1963 تا 2008 بر روی پرچم عراق نقش بسته بودند.پرچم عراق در زمان تشکیل این کشور در سال 1921 انتخاب و مورد استفاده قرار گرفت.در سال 1963 پرچم عراق به صورت نوارهای عمودی طراحی و مورد استفاده قرار گرفت. در وسط این پرچم یک ستاره قرار داده شد تا با پرچم مصر و پرچم سوریه متفاوت باشد. این پرچم از رنگ های سبز، مشکی و سفید تشکیل  شده بود.پرچم عراق در سال 1921 الهام گرفته شده از پرچم شورش اعراب بوده است.

تاریخچه پرچم

تاریخچه پرچم

تغییر پرچم عراق در ظهور و سقوط حاکمان

 در سال 1991 مجدداً پرچم عراق دچار تغییراتی شد و صدام حسین سه ستاره به معنی اتحاد، آزادی و جامعه را به پرچم اضافه کرد.پرچم عراق با حمله صدام به کویت هم نیز دچار تغییراتی شد. صدام کلمه تکیبر را به دلیل گرفتن حمایت از کشورهای عرب و مسلمانان به پرچم خود اضافه کرد.کلمه تکبیر بر روی پرچم عراق با استفاده از دست خط شخص صدام طراحی گردید.کلمه تکبیر نیز در بین سه ستاره پرچم عراق گرفت.بعد از سقوط صدام و با روی کار آمدن دولت موقت، تغییر پرچم عراق در دستور کار قرار گرفت. دولت موقت نشان داد که توجه ای خاص به برداشتن و از بین بردن تمامی نمادهای صدام حسین را دارد.در ابتدا کلمه تکبیر پرچم عراق با استفاده از نگارش کوفی طراحی گردد و جایگزین دست خط صدام حسین شد.

پرچم عراق

پرچم عراق

 

در این زمان یک پرچم دیگر برای عراق طراحی گردد که توجه زیادی به آن صورت نگرفت.این پرچم دارای سه نوار افقی بود که به رنگ آبی و زرد طراحی شده بود.دو نوار آبی رنگ یک نوار زرد رنگ را احاطه کرده که دو نوار آبی نشان دجله و فرات و نوار زرد نشان قوم کرد عراق بود.پرچم دارای یک هلال بود که در بالای نوار ها  و در و سط قرار گرفته بود.این طرح پرچم به سرعت به فراموشی سپرده شد و دلیل آن هم شباهت این پرچم با پرچم اسرائیل بود.طرح امروزی پرچم عراق را یک معمار مشهور عراق که در لندن زندگی می کرد طراحی کرد. در این مسابقه بیش از 30 طرح به شورای حکومتی که توسط آمریکا تعیین شده بود ارسال شد. 

دانلود پرچم عراق

رنگ پرچم عراق

رنگ های پرچم عراق گرفته شده از شعر یک شاعر معروف عراقی می باشد. شفیع الدین الجبلی در شعر خود رنگ قرمز را نشانه تمایل برای ریختن یاد می کد. رنگ سفید را نمادی از طبیعت و کشتزارهای اعراب و سیاه را معنی ازجنگ معرفی کرده است.همچنین رنگ سفید مانند تمامی پرچم ها نمادی از صلح اخلاص در عمل می باشد.اما مشهور است که رنگ سیاه را به معنای دوران عباسیان و قرمز دوران امویان و سفید را به معنای جنگ قادسیه در صدر اسلام است.صدام در زمان جنگ با ایران این رنگ های را منتسب به خود کرد.

چاپ پرچم

چاپ پرچم در ایران پرچم بدون محدودیت و با بالاترین کیفیت انجام می گیرد. شما می توانید هر گونه طرح مورد نظر خود را بر روی پرچم چاپ کنید. در چاپ پرچم دیجیتال شما هیچ گونه محدودیتی در انتخاب رنگ و طرح نخواهید داشت.چاپ فوری پرچم در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت در شرکت ایران پرچم قابل انتخاب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *