پرچم کشورهای خارجی

پرچم کشورها | پرچم روسیه

پرچم کشورها | پرچم روسیه

سیر تحول پرچم روسیه

پرچم روسیه متشکل از سه رنگ که به صورت افقی و در عرضی برابر تشکیل شده است.رنگ سفید دربالا و به ترتیب رنگ آبی و سرخ قرار گرفته است.اولین بار پرچم روسیه در کشتی‌های تجاری نصب و مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1670 این پرچم به پرچم رسمی روسیه که در آن زمان حکومتی تزاری داشت تبدیل شد.عمر این پرچم تا حدود سیصد سال و تا زمان انقلاب اکتبر و قبل از جمهوری سیوسیالیستی روسیه شوروی که تاسیس شود ادامه پیدا کرد.

پرچم کشورها | پرچم روسیه

 

روی کار آمدن حزب کمونیست

با روی کار آمدن حزب کمونیست و موجودیت شوروی، پرچم روسیه تزاری کنار گذاشته شد و پرچم معروف، داس و چکش بر روی پس زمینه‌ای قرمز رنگ مورد استفاده قرار گرفت.داس و چکش طلایی در گوشه چپ و در بالا ستاره سرخ رنگ با حاشیه‌ای طلایی قرار داشت.عمر این پرچم که بعد از فروپاشی شوروی در سال 1991 میلادی به تاریخ پیوست و بعد از مشروطه روسیه، پرچم روسیه تزاری مجددا مورد استفاده قرار گرفت.نسبت طول به عرض نسبت 1به2 می‌باشد که در سال 1993 این پرچم به عنون پرچم رسمی روسیه تثبیت گردید.

 

نقطه آغاز پرچم روسیه

ریشه و گرایش پرچم روسیه با پرچم سه رنگ جمهوری هلند(پرچم پادشاهی هلند) مرتبط می‌دانند.اولین پرچم روسیه سال 1668 میلادی همزمان با ساخت اولین کشتی جنگی روسیه توسط یک مهندس کشتی سازی اهل هلند مورد استفاده قرار گرفت.سر مهندس هلندی از مجلس دوما درخواست می‌کند که پرچمی برای نصب بر روی کشتی انتخاب کنند.پاسخ رسمی که صادر شده نشان دهنده که این امر در روسیه بی سابقه بود. لذا تزار دستور داد که سرمهندس هلندی نسبت به طراحی پرچم اقدام کند و او پرچم روسیه را مانند پرچم هلند طراحی کرد.

رنگ پرچم روسیه

سفید در پرچم روسیه به معنی شفافیت، نجابت و آزادی می‌باشد.رنگ آبی پرچم روسیه به معنی وفاداری، نیت پاک و ذات دست نخورده و رنگ قرمز آن معنی شجاعت و عشق و مهربانی می‌باشد.در سال 1993 رنگ آبی روشن پرچم به رنگ آبی تیره تبدیل شد.

پرچم کشورها | پرچم روسیه

پرچم کشورها | پرچم روسیه

 

نماد حکومتی روسیه نمادی از عقاب دو سر با بال‌های گشوده می‌باشد.این عقاب بر روی سینه اش تمثیلی از جرجیس قدیس که در حال کشتن اژدها است نقش بسته است .بر روی چنگال عقاب نیز نمادهای حکومتی و دولتی روسیه قرار گرفته است.این نماد برای اینکه در سرتاسر روسیه مورد استفاده قرار گیرد به یک رنگ واحد درآمد. رنگ قرمز که نماد حکومتی دولتی روسیه بر آن نقش بسته است.

 

هر استان؛ یک پرچم منحصربفرد

هر استان در روسیه از زمان قدیم دارای پرچم خاص به خود می‌باشد.این سنت از زمان‌ قدیم که روسیه به شکل امروزی متحد نشده بود و هر کدام کشور جداگانه بودند حفظ شده است.استفاده از این پرچم‌ها کاربردی نبوده و فقط جنبه تجملاتی داشته و در کمتر مراسمی مورد استفاده قرار میگیرند. بعنوان مثال مشاهده هر کدام از این پرچم‌ها بسیار غریب و نا آشنا است.امروزه به دلیل وسعت کشور روسیه و حضور در تجارت و اقتصاد جهانی از شناخته ترین پرچم در جهان می‌باشد. پرچم شوروی نیز بدلیل سیر تحولات در زمان جنگ جهانی اول و دوم از مشهورترین پرچم‌ها می‌باشد.

پرچم کشورها | پرچم روسیه

پرچم کشورها | پرچم روسیه

 

روسیه را بهتر بشناسیم

روسیه با جمعیتی بالغ بر 145 میلیون نفر نهمین کشور از لحاظ تراکم جمعیت می‌باشد.روسیه به دلیل داشتن وسعت جغرافیایی دارای پائین‌ترین نرخ تراکم جمعیتی می‌باشد.نرخ زاد ولد و رشد جمعیتی در روسیه زیر صفر میباشد.تقریباً بیشتر جمعیت و مناطق پیشرفته تر در سمت غرب روسیه قرار دارد و دلیل آن نزدیکی به اروپا می‌باشد.زبان اصلی در کشور روسیه زبان روسی ولی در این کشور حدود 27 زبان رسمی دیگر ویژه مناطق مختلف وجود دارد.کشور روسیه با داشتن پیچیده ترین تقسیمات جغرافیای بیشتر این مناطق بصورت خود گردان اداره می‌شود.کشور روسیه یک خصلت جهانی دارد و آن، ادبیات غنی این کشور می‌باشد که نویسندگانی همچون داستایوفسکی و تولستوی را پرورش داده است.روسیه با اصلاحاتی که تزار پیر بزرگ انجام به یک قدرت بزرگ تبدیل شد.قبل از این اصلاحات کشور روسیه یک کشور ضعیف بود.تبدیل کشور روسیه به اتحاد جماهیر شوروی، کشور روسیه را دگرگون کرد.در خلال جنگ سردی که بین غرب و شوروی در گرفته بود در نهایت شوروی با به زانو درآمدن در مقابل غرب از هم فرو پاشید.برای خرید پرچم های ویژه کشور روسیه و سایر محصولات مروبط به این کشور به صفحه زیر بروید.

پرچم تشریفات روسیه و پرچم رومیزی روسیه

پرچم کشورها و پرچم ملل

شرکت ایران پرچم تولید کننده انواع پرچم در کشور با 2 دهه سابقه در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد. از جمله تولیدات این شرکت چاپ پرچم کشورها، چاپ پرچم ملل، و انواع پرچم می‌باشد. تمامی محصولات با چاپ پرچم فوری انجام می‌گیرد. برای خرید پرچم با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت حتماً از تولیدکننده مستقیم پرچم این کار را انجام دهید. ما به عنوان بزرگترین تولید کننده پرچم در کشور با خدمات 24 ساعت در کنار شما هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *