دانستی پرچم

پارچه چاپ پرچم چیست؟

پارچه چاپ پرچم چیست؟

پارچه چاپ پرچم چیست؟

در این مقاله در تلاش هستیم تا بتوانیم شما را با انواع پارچه چاپ پرچم آشنا کنیم. پارچه ها دارای تفاوت های عمده ای با یکدیگر می باشد. پایه برخی از پارچه تولید شده از پنبه با درصد بالا یا پائین می باشد. هرکدام از این نوع پارچه برای مصارفی مشخص استفاده می شود. پارچه تشکیل شده از یک شبکه ای در هم بافته شده از نخ یا الیاف طبیعی می باشد . پارچه ها نقشی اساسی را در سیر تولید پرچم ایفا می کنند. به طور کلی می توان گفت که نحوه قرار گیری نخ یا الیاف در کنار هم شبکه و بافت پارچه را تشکیل می دهد . این ساختار پارچه سبب می شود تا ساختمان پارچه برای استفاده در موارد مختلفی تعیین گردد.ساتن یکی از مشتقات در تولید پارچه ها می باشد. استفاده از پارچه ساتن در چاپ پرچم به دلیل کیفیت و مقاومت آن در برابر حرارت بالا می باشد.

چرا پارچه ساتن برای چاپ پرچم مناسب می باشد؟

ساتن پارچه ای می باشد که از پنبه تشکیل شده است و به صورت صاف و بدون پرز می باشد. پارچه ساتن نسبت به پارچه مخمل دارای پرز بسیار کمتری می باشد. بافت یکدست در پارچه ساتن سبب شده که در زمینه چاپ بسیار کاربرد داشته باشد. چرا که وجود پرز در پارچه سبب می شود پارچه رنگ و طرح را کامل بر روی خود نگیرد.یکی از معیار های مهم در استفاده از پارچه ساتن در چاپ پرچم مقاومت این نوع پارچه در برابر حرارت بالا می باشد.از مهم ترین معیار های دیگر برای استفاده از پارچه ساتن نیز قابلیت دریافت درصد بالای رنگ در تولید پرچم می باشد.البته در روند تولید پرچم از پارچه های دیگری استفاده می شود از جمله آن پارچه فلامنت، پارچه جیر و پارچه مخمل می باشد.ساتن به طور کلی روش بافت پارچه می باشد که تار و پود آن به صورت شناور تولید می گردد.

What is flag printing fabric?

چرا در چاپ پرچم از حرارت استفاده می شود؟

در روند چاپ پرچم از حرارت بالا و در مدت زمان مشخصی استفاده می شود. برای این که بتوان طرح های رنگی بر روی پارچه فیکس و ثابت شود باید از حرارت برای این کار استفاده کرد. رنگ های مورد استفاده در زمان تولید پرچم به نحوی می باشد که در برابر حرارت واکنش نشان می دهند. به این نوع رنگ ها و کاغذ های که در زمان چاپ پرچم استفاده می شود سابلیمیشن گفته می شود . این نوع کاغذ با دریافت رنگ بر روی بافت خود با استفاده از حرارت می توان آن را انتقال داد. این روش یکی از مرسوم ترین روش های تولید پرچم می باشد. البته این روش با استفاده از دستگاه های چاپ پرچم دیجیتال انجام می گیرد.حرارت بالا سبب می شود تا رنگ به راحتی از روی کاغذ برروی پارچه برگردانده شود. حرارت سبب می شود تا رنگ واقعی بر روی پارچه ظاهر شود. علاوه بر این با استفاده از زمان مشخص با حرارت معین رنگ بر روی پارچه به اصطلاح پخته می شود.

What is flag printing fabric?

چاپ سابلیمیشن چیست؟

تکنیک استفاده شده در تولید پرچم چاپ سابلیمیشن می باشد. چاپ سابلیمیش، چاپ تصعید رنگ نیز نامیده می شود.در چاپ سابلیمیشن با استفاده از یک چاپگر رایانه ای طرح مورد نظر بر روی یک کاغذ مخصوص چاپ و با استفاده از حرارت برروی پارچه برگردانده می شود.این چاپ با چاپ جوهر افشان بسیار متفاوت تر و با مزیت های بالاتری می باشد. در این چاپ می توان گستره بسیار بالاتری از رنگ ها را بر روی پارچه چاپ نمود و بدون محدودیت رنگ طیف گسترده از رنگ ها را چاپ نمود. چاپ سابلیمیش با تغییر در اندازه و روی هم قرار دادن نقاط رنگی طیف های رنگی را می سازد. این تغییر اندازه سبب می شود تا بتوان به راحتی طرح های چند بعدی را بر روی پارچه چاپ نمود.

چاپ پرچم مستقیم چیست؟

در زمان تولید پرچم با ابعاد بزرگتر از یک روش دیگری برای تولید پرچم استفاده می شود. در این روش از کاغذی برای برگرداندن رنگ بر روی پارچه استفاده نمی شود. در چاپ مستقیم همانطور که از نام آن مشخص می باشد پارچه درون دستگاه چاپگر قرار می گیرد و طرح مورد نظر مستقیم برروی پارچه قرار می گیرد. در این مرحله طرح مورد نظر برروی پارچه دارای رنگ ثابت و رنگ اصلی خود نمی باشد. بعد از این مرحله به طور همزمان پارچه وارد کوره حرارت می شود. در این بخش رنگ چاپ شده با استفاده از حرارت بر روی پارچه ثابت می شود.از این روش معمولاً برای چاپ پرچم ساحلی و پرچم اهتزاز در ابعاد بزرگ استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *