پرچم اهتزاز

پرچم حرم امام حسین

پرچم حرم امام حسین

مراسم تعویض پرچم حرم امام حسین

هر ساله با توجه به شروع ایام شهادت سید و سالار شهیدان، امام حسین(ع) شهر کربلا حال و هوایی خاص به خود می گیرد. در این ایام شهر کربلا برای سوگواری و عزاداری عاشقان آن امام رنگ و بویی خاص به خود می گیرد. با توجه به شروع ایام محرم و  در روز اول محرم پرچم سرخ حسینی تعویض می گردد. در این مراسم که با آئین خاص هر ساله خود با توجه به شرایط قرنطینه شهر همراه نبود برگزار گردید. خادمان و عاشقان امام حسین در این روز با حضور حرم حضرت عرض و ارادت خود را نشان می دهند. امسال این مراسم که قرار بود با حضور مداحان و ذاکران اهل بیت و با مراسم سوگواری صورت گیرد انجام نشد. این مراسم به صورت مختصر و در ساعات پایانی شب به صورت محدود و کوتاه انجام شد.پرچم سرخ حرم امام حسین(ع) نشانی از خون خواهی عاشقان آن امام می باشد. اما با توجه به ورود ماه های حرام این پرچم با پرچم مشکی که نشانی از سوگ و داغ حسین می باشد تعویض گردید.

 

سال خاص برای مراسم تعویض پرچم

امسال مراسم تعویض پرچم حرم امام حسین با توجه به شیوع کرونا بسیار محدود و کوتاه بود. طبق اعلام عتبه حسینه و عباسیه(ع) این مراسم بدون حضور افراد و به ساده ترین شکل برگزار می گردد. البته این مراسم به صورت زنده و مستقیم برای عاشقان آن حضرت پخش شد. هرساله این مراسم در شب اول محرم برگزار شده و تا آخرین روز ماه صفر پرچم مشکی و عزای حسین (ع) بر روی گنبد حرم باقی می ماند. هم زمان با این مراسم، مراسم سیاه پوش کردن صحن های حرم و بین الحرمین صورت می گیرد. سیاه پوش کردن حرم با استفاده از پرچم های مخصوصی انجام می گیرد. شرکت ایران پرچم افتخار همراهی و همکاری با آستان حرم امن حسینی را داشته است. تولیدات شرکت ایران پرچم در نمونه و طرح های مختلف با استفاده از طرح های مذهبی متفاوت انجام می گیرد.

تولید انواع پرچم مذهبی

شرکت ایران پرچم افتخار دارد تا محصولات مذهبی متفاوت و متنوعی را تولید نمائید. این شرکت با استفاده از طرح های مختلف در ابعاد و اندازه های گسترده محصولات خود را تولید می نمائید. پرچم های اهتزاز، پرچم کتبیه، پرچم ریسه، پرچم تشریفات، پرچم رومیزی از جمله محصولات تولید شده برای این ایام می باشد. شرکت ایران پرچم با تولید پرچم های مذهبی در مدل و نمونه های مختلف تواسنته نیازهای مشتریان به این نوع پرچم را برطرف نمائید. ما همواره در تلاش هستیم تا بتوانیم محصولات متفاوت با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تولید نمائیم.برای مشاهده محصولات ویژه این ایام از منو پرچم مذهبی و پرچم ویژه ماه محرم و صفر استفاده نمائید. با ورود به این صفحه انواع محصولات تولیدی برای این ایام را می توانید مشاهده کنید.بیشتر محصولات تولید شده در این ایام به صورت آماده بوده و در صورت نیاز مشتریان می توان طرح دلخواه را بر روی پرچم چاپ کرد.برای اطلاع از آخرین قیمت ها و جدیدترین محصولات با شرکت ایران پرچم در ارتباط باشید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *