دانستی پرچم

مزایا چاپ پرچم دیجیتال چیست؟

مزایا چاپ پرچم دیجیتال چیست؟

مزایا چاپ پرچم دیجیتال چیست؟

چاپ امروره یکی از پیشرفته ترین صنایع در جهان می باشد.چاپ را می توان قدیمی ترین صنعت در بین صنایع مختلف دانست.چاپ در ایران از زمان قاجار وارد ایران شد بعد از آن این صنعت به سرعت در حال تغییر بوده است.چاپ دیجیتال تمام صنعت چاپ پرچم را تغییر داد.ابداع دستگاه چاپ دیجیتال پرچم سبب شده تا زیباترین طرح ها برای پرچم تولید شود.مزایا چاپ پرچم دیجیتال چیست؟در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

چاپ پرچم دیجیتال

چاپ پرچم در گذشته به صورت دستی انجام می شده است.اما در دو دهه اخیر با ورود دستگاه چاپ دیجیتال، چاپ پرچم نیز به صورت مدرن انجام می شود.چاپ پرچم چاپ سیلک و چاپ پرچم دیجیتال از انواع چاپ پرچم می باشد.چاپ دیجیتال با استفاده از تکنولوژی خاص خود تمامی طرح های پرچم را تولید می کند.سرعت چاپ پرچم دیجیتال بسیار بالا می باشد.در ادامه بیشتر به مزایا چاپ پرچم دیجیتال می پردازیم.

 

چاپ دیجیتال و انواع آن

چاپ دیجتال دارای نمونه های مختلفی می باشد.هر کدام از این چاپ ها با توجه به نوع دستگاه چاپ متفاوت می باشد.چاپ دیجیتال دارای بالاترین کیفیت در بین تمامی نمونه های چاپ پرچم می باشد.چاپ دیجیتال سبب طول عمر بالا پرچم و مقاومت در برابر شرایط محیطی می شود.این نوع چاپ دارای قابلیت شستشو می باشد.

مزایا چاپ پرچم دیجیتال

از مزایا چاپ پرچم دیجیتال می توان به کیفیت بالای چاپ پرچم اشاره کرد.هر نوع طرح گرافیکی که به هر صورتی طراحی گردد امکان چاپ را دارد.چاپ پرچم دیجیتال در برابر شرایط محیطی و از جمله شستشو مقاوم می باشد.پارچه پرچم مورد استفاده در این نوع چاپ بسیار متنوع تر نسبت به چاپ سیلک می باشد.

معایب چاپ پرچم

چاپ پرچم دیجیتال به دلیل اینکه از مواد و رنگ مخصوص استفاده می شود دارای معایبی است.عیب این نوع چاپ نسبت به چاپ سیلک قیمت بالای آن می باشد.چاپ دیجیتال به هیچ گونه بر روی چاپ تعداد بالای 100 عدد صرفه اقتصادی ندارد.

نوآوری در چاپ پرچم

چاپ پرچم دیجیتال سبب شد تا محصولات تولید پرچم با نوآوری همراه باشد.چاپ دیجیتال پرچم دارای مدل های مختلفی می باشد. از جمله این نمونه های می توان به چاپ پرچم مخروطی، پرچم لمینت، پرچم دوخت معمولی، پرچم مخمل اشاره کرد.هر کدام از این نمونه های پرچم با استفاده از چاپ پرچم دیجیتال ابداع شده است.مزایا چاپ پرچم دیجیتال امروزه تمامی صنعت تبلیغات را تحت تاثیر خود قرار داده است.

پرچم مخروطی

پرچم مخروطی دیجیتال یکی از فاخرترین محصولات تولید پرچم می باشد.پرچم مخروطی به دلیل ایستایی بسیار مناسب و چشمگیری فوق العاده از محبوب ترین محصولات پرچم می باشد.این نوع چاپ با قرار گیری یک لایه چسب در بین پارچه های ایستایی بسیار عالی دارد.پرچم مخروطی در دو مدل با ریشه و بدون ریشه تولید می گردد.

پرچم لمینت

پرچم لمینت به صورت تک رو تولید می شود. این پرچم در بین محصولات چاپ دیجیتال محصولی مقرون به صرفه می باشد.پشت پرچم یک لایه مخصوص پلاستیکی به وسیله حرارت چسبانده می شود تا نقش نگهدارنده پارچه را داشته باشد.این لایه پلاستیکی سبب می شود تا ایستایی بسیار عالی داشته باشد. تک رو بودن پرچم به هیچ وجه از روبرو قابل مشاهده نیست.کیفیت این محصول در همان مقدار پرچم مخروطی می باشد.

جمع بندی؛ مزایا چاپ پرچم دیجیتال

در این مقاله سعی شد تا شما را بامزایا چاپ پرچم دیجیتال، جدیدترین تکنولوژی تولید پرچم در کشور آشنا کنیم.چاپ پرچم دیجیتال از چندین جهات نسبت به چاپ های دیگری دارای برتری می باشد. چاپ پرچم دیجیتال باعث می شود تا کمترین آلودگی به محیط زیست وارد شود.این نوع چاپ را می توان دوستدار محیط زیست دانست.سایر چاپ ها با استفاده گسترده از منابع آب و برق باعث هدر رفت انرژی شوند.با استفاده از تکنولوژی روز دنیا می توان در حفظ محیط زیست تلاش کرد.امیدواریم توانسته باشیم به سوال مزایا چاپ پرچم دیجیتال چیست جواب داده باشیم. اگر سوالی در این زمینه دارید کارشناسان فروش ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

[aparat id=”0Zys2″ width=”full”]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *