دانستی پرچم

سفارش و خرید پرچم هلند + تاریخچه پرچم هلند

پرچم اهتزاز کشور هلند

پرچم کشورها همواره یک جزء مهم و اصلی در رعایت تشریفات اداری و سازمانی، شرکت‌های بین المللی می‌باشد. علاوه بر این موضوع افرادی به دلیل علاقه به یک کشور، سفارش و خرید پرچم کشورها برای این دسته افراد مهم است. پرچم هلند به دلیل داشتن جذابیت و داشتن جاذبه های مختلف توریستی، اقتصادی، شغلی و… از کشورهای محبوب در بین افراد مختلف است. شرکت ایران پرچم بزرگترین تولیدکننده پرچم تشریفاتی و تبلیغاتی در کشور بوده که انواع پرچم را در ابعاد و مدل‌های مختلف تولید می‌نمائید. اگر شما قصد سفارش و خرید پرچم هلند و نیز علاقمند به تاریخچه پرچم هلند هستین ایران پرچم آماده ارائه محصولات مورد نظر شماست.

تاریخچه پرچم هلند

پرچم پادشاهی هلند اولین بار در سال 1937 میلادی ثبت و به رسمیت شناخته شد به عنوان نماد بین المللی این کشور مورد استفاده قرار گرفت. مشخصات ظاهری پرچم کشور هلند از سه نوار افقی که با سه رنگ متفاوت طراحی شده است. ترتیب قرار گیری رنگ‌های پرچم این کشور از بالا به پائین شامل؛ رنگ قرمز، سفید و آبی می‌باشد. کشور هلند در گذشته دارای مستعمراتی بوده که از پرچم این کشور در آن کشورها استفاده گردیده است. یکی از این کشورها اندونزی بوده که بعد از انقلاب کشور و مبارزه با استعمار کشور هلند و با اعلام استقلال این نماد از پرچم اندونزی حذف شد.

نقشه کشورهای مستعمره پادشاهی هلند

نقشه کشورهای مستعمره پادشاهی هلند

سرآغاز پرچم هلند

یکی از قدیمی‌ترین پرچم در میان کشورها، پرچم کشور هلند می‌باشد. مدل و سبک این پرچم جزو اولین پرچم‌ها با نوارهای افقی می‌باشد. طبق اسناد تاریخی پرچم کشورهای فرانسه و روسیه از پرچم هلند الهام گرفته شده است. علاوه بر این کشورها، پرچم لوکزامبورگ نیز از پرچم هلند اقتباس گرفته شده و با این تفاوت که رنگهای پرچم کمی روشن تر شده‌اند. این شباهت ظاهری نزدیک باعث نارضایتی‌هایی و بروز اختلافات سیاسی در کشور لوکزامبورگ از سال 2006 میلادی گردید.

پرچم هلند و پرچم لوکزامبورگ

سمت راست پرچم لوکزامبورگ و سمت چپ پرچم هلند

پرچم هلند در گذشته متفاوت از پرچم امروزه این کشور بوده است. پرچم قبلی که نام دوک بورگوندی و با نمادی از شاخه‌های هرس شده و به صورت ضربدر بر روی هم قرار گرفته بود. بعد از فتح کشور هلند توسط ناپلئون و ضمیمه شدن خاک این کشور به فرانسه این پرچم هم از بین رفت. حاکمی که برای فرمانروایی بر هلند انتخاب شد برادر ناپلئون بود و در تلاش بود تا روح به ملی گرایی مردم هلند احترام بگذارد. در کنار این تلاش‌ها او به دنبال احیای پرچم قبلی هلند بود که این موضوع باعث اختلاف و درگیری بین او با ناپلئون شد. در سال 1813 هلند استقلال خود را از فرانسه اعلام کرد و پرچم قبلی خود رابه عنوان پرچم رسمی کشور انتخاب کرد.

پرچم دوک بورگندی

پرچم هلند شهرت یافته به نام دوک بورگوندی

معنی و مفهوم رنگ‌های پرچم هلند

رنگ آبی پرچم نمادی و باوری از صلح، دوستی، دریا و آسمان و نشات گرفته از طبیعت این کشور می‌باشد. رنگ قرمز پرچم هلند مانند سایر کشورها برگرفته شده از رشادت و دلیری‌های افرادی که در راه کشور هلند خود را فدا کرده و خون ریخته اند. همچنین رنگ سفید پرچم نیز گرفته شده از اعتقاد به پاکی و صداقت در بین افراد جامعه این کشور می‌باشد. در گذشته از پرچم هلند در مناطقی از بزریل به عنوان نماد و هویت آن منطقه مورد استفاده قرار گرفته است. در دوره استعمار این کشور بر کشورهای دیگر در تمامی مناطق از پرچم هلند استفاده گردیده بود.

پرچم کشور هلند

پرچم هلند نصب شده در خیابان‌های آمستردام

سفارش و خرید پرچم هلند

به طور کلی پرچم های در مدل و نمونه‌های مدلی تولید و چاپ شده که مهمترین مدل‌های پرچم شامل؛ پرچم تشریفات یا ایستاده، پرچم رومیزی، اهتزاز و ساحلی می‌باشد. برای تولید پرچم از انواع پارچه که شامل پارچه ساتن، مخمل و جیر که دارای بالاترین کیفیت و طول عمر بوده استفاده می‌شود. امکان سفارش و خرید پرچم هلند بصورت حضوری و آنلاین در ایران پرچم فراهم بوده و علاوه بر پرچم کشورها امکان خرید و سفارش انواع پرچم تشریفاتی و تبلیغاتی نیز امکان پذیر می‌باشد.

پرچم رومیزی هلند

پرچم رومیزی لیزری کشور هلند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *