دانستی پرچم

تفاوت پرچم تشریفات مخروطی و لمینت

تفاوت پرچم تشریفات مخروطی و لمینت

پرچم تشریفات مخروطی پرچم تشریفات لمینت

مطمئناً شما هم نمی‌خواهید که هیچ کس به پرچم تشریفات که خرید کرده‌اید یک نگاه سر سری بیندازد اما ممکن است این اتفاق برای پرچم تشریفات شما رخ دهد.پرچم تشریفات به دلیل اهمیت بالای آنها باید با دقت بالا انتخاب و خریداری شود.ایستایی و زیبایی پرچم تشریفات بسیار در جذب مخاطب و کارایی تبلیغات تاثیر گذار است. مخروطی قرار گرفتن و خوانایی بودن متن پرچم از نکات بسیار مهم در پرچم تشریفات می‌باشد. همچنین رنگ زمینه باید به شکلی انتخاب گردد که همسان و هماهنگ با محیط اطراف و محل نصب پرچم تشریفات باشد.

تفاوت پرچم تشریفات مخروطی و لمینت

زمان مورد استفاده از پرچم تشریفات چقدر است؟

آیا استفاده شما از پرچم تشریفات به یک مدت زمان خاص محدود می‌شود؟دلیل اهمیت انتخاب نوع پرچم تشریفات با قیمت آن و طول عمر پرچم رابطه مستقیم دارند.به طور مثال برای یک همایش چند روزه میتوانید با خرید یک پرچم تشریفات لمینت(یک رو) در هزینه خود صرفه جویی کنید.پرچم تشریفات لمینت هم از لحاظ ایستایی و هم از نظر ظاهری تفاوتی با پرچم تشریفات مخروطی ندارد و فقط یک رو تولید می شود.البته پرچم تشریفات لمینت عمر کوتاه تر و در برابر ضربه و تا خوردگی بسیار آسیب پذیر می‌باشد.

طرح گرافیکی لوگو

یکی از دلایل موفقیت پرچم تشریفات استفاده از طرح گرافیکی خاص می‌باشد. لوگو و رنگ زمینه باید بصورتی انتخاب شود که بتواند جذا از زمینه محل نصب باشد.قبل از چاپ پرچم از کارشناسان ما درمورد خروجی نهایی رنگ سوال کنید.ما در ایران پرچم برای تمامی طرح پرچم‌ها تست رنگ چاپ کرده تا خیال مشتریان از رنگ خود راحت شود. اگر طرح گرافیکی شما نیاز به خوانده شدن در یک نگاه را دارد این امکان وجود دارد که لوگو 45 درجه در محور خود بچرخد. در این صورت لوگو به صورت یک خط صاف در جهت پرچم دیده می‌شود. 

پرچم تشریفات مخروطی

پرچم تشریفات مخروطی به صورت دورو با چاپ دیجیتال تولید می‌گردد.برای تولید پرچم تشریفات از مواد مخصوص در بین لایه زیر و روی پرچم استفاده می‌شود.این دولایه باعث حالت مخروطی و ایستایی عالی در پرچم می‌شود.دیگر شاخصه پرچم تشریفات مخروطی قابل شستشو بودن و امکان دوخت ریشه و بدون ریشه(لیزری) می‌باشد. برای چاپ پرچم تشریفات از پارچه ساتن براق، ساتن مات، مخمل و… استفاده می‌گردد.

تفاوت پرچم تشریفات مخروطی و لمینت

 

پرچم تشریفات لمینت

همانطور که در بالا اشاره شده پرچم تشریفات دیجیتال در دو مدل مخروطی و لمینت تولید می‌گردد. پرچم تشریفات لمینت به صورت تک رو تولید شده که قیمت پائین تری دارد. برای تولید این نوع پرچم یک لایه پلاستیک به پشت پارچه چسبانده شده که باعث ایستایی مخروطی در پرچم می‌شود. غیر قابل شستشو بودن و آسیب پذیر بودن در برابر ضربه و تاخوردگی از جمله نقاط ضعف این پرچم می‌باشد. این پرچم بصورت ریشه دار و بدون ریشه(لیزری) نیز به فروش می‌رسد.از نظر ظاهری این مدل پرچم هیچ گونه تفاوتی با مدل مخروطی ندارد. 

اهمیت انتخاب نوع پارچه

پارچه مورد استفاده در تولید پرچم تشریفات دو نوع بوده؛ ساتن ژاپنی یا ساتن براق، ساتن آمریکایی یا ساتن مات می‌باشد.انتخاب نوع پارچه در پرچم تشریفات به رنگ و طرح لوگو شما برمی گردد ولی در اکثر مواقع انتخاب بیشتر مجموعه‌ها ساتن مات می‌باشد. طول عمر پارچه ساتن و زیبایی چاپ بر روی آن باعث گسترش استفاده از این نوع پارچه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *