دانستی پرچم

روش تولید پرچم تشریفات تبلیغاتی

تولید پرچم تشریفات

مراحل تولید پرچم

پیش از شروع این مقاله باید با پرچم تشریفات بیشتر آشنا شد پرچم تشریفات که می توان آن را یکی از محبوب ترین پرچم های در محیط های کسب و کار دانست.دلیل این استقبال و اقبال از پرچم تشریفات را می توان به ایستایی پرچم تشریفات در محل های نصب و میزان دید بصری نسبت به افراد و میزان هماهنگی با بقیه عناصر محیط دانست. پرچم تشریفات با توجه به نوع و استفاده در محل که نصب می گردد رنگ و طرحی خاص به خود خواهد گرفت. در توضیح بیشتر این تنوع طرح و رنگ را از این منظر مورد توجه قرار داد که بیشترین توجه به این محصول در محیط ها می باشد.معمول ترین پرچم تشریفات در محیط های اداری و دیدار های رسمی و سیاسی، اقتصادی و پای ثابت هر مجموعه ای را پرچم تشریفات کشورها دانست.

مجموعه، شرکت ها، افراد حقیقی و حقوقی می توانند با استفاده از پرچم تشریفات رنگ و بوی تازه به دیدار های خود بخشند و صلابتی ویژه از خود در مقابل طرف هایی که با آنها دیدار می کنند نشان دهند.امروزه کمترین محلی را می توان مشاهده کرد که از پرچم تشریفات استفاده نکنند.از دیدار سران کشورها، رهبران کشورها، فرماندهان نظامی، دیدار های اقتصادی، نمایشگاه های تجاری گوشه ای از حضور پرچم تشریفات می باشد. صنعت چاپ را می توان امروز یکی از پیشرفته ترین صنایع و پیشرو ترین حرفه ها دانست.

چاپ پرچم که یکی از زیر مجموعه های صنعت عظیم چاپ می باشد هر روزه با توجه به پیشرفت های این صنعت در حال دگردیسی می باشد.با به کارگیری و استفاده از این تکنولوژی روز دنیا جدیدترین نمونه های پرچم تشریفات چاپ و تولید می گردد.کیفیت بالا، ماندگاری محصول، زیبایی چشم نواز، ایستایی منحصر به فرد پرچم تشریفات را می توان یکی از نمونه های بارز پیشرفت این صنعت در کشور دانست.شرکت ایران پرچم با به روز آوری مجموعه تولید پرچم خود توانسته محصولات قابل مقایسه در کلاس جهانی را ارائه کند.

پرچم ایران تشریفاتی

ایران پرچم تولیدکننده پرچم ایران

شروع روند سفارش پرچم تشریفات

قبل از شروع روند تولید پرچم تشریفات ابتدا با ثبت درخواست خرید پرچم تشریفات توسط کارشناسان فروش پرچم در شرکت ایران پرچم آغاز می گردد. کارشناسان فروش پرچم در شرکت ایران پرچم با ارسال نمونه های متنوع پرچم تشریفات برای مشتریان گرامی و با انتخاب نمونه و طرح مورد نظر پرچم تشریفات، از مشتریان گرامی درخواست ارائه نشان و یا لوگو آنها را می کنند.در این مرحله و بعد از دریافت لوگو و نشان مجموعه ها و افراد با استفاده از دستگاه های چاپ نمونه ای از محصول نهایی را در قالب یک ماکت برای مشتریان گرامی ارسال می کنند تا هم با رنگ و نمونه محصول نهایی آشنا گردد و هم ایراد و اشکالات احتمالی محصول و یا چاپ پرچم تشریفات قبل از تولید پرچم اصلاح گردد.بعد از عبور از تمامی این مراحل روند شروع تولید پرچم تشریفات آغاز خواهد شد.

 

شروع روند تولید پرچم تشریفات و چاپ پارچه

بعد از نهایی شدن طرح و رنگ پرچم تشریفات توسط مشتریان روند شروع تولید پرچم آغاز می شود. ابتدا طرح مورد نظر با استفاده از دستگاه های چاپ سابلیمیشن بر روی کاغذ های مخصوص این دستگاه های چاپ می شوند.این نوع کاغذ ها وقتی در معرض حرارت قرار گیرند رنگ چاپ شده بر روی آن را در یک عمل شیمیایی تصاعد به پارچه منتقل خواهند کرد.حالا نوبت به چاپ طرح و یا نشان بر روی پارچه می رسد.کاغذی که طرح بر روی آن چاپ شده بر روی یک پارچه در ابعاد 90×150 سانتی متر قرار داده می شود.

بعد از قرار دادن آنها هر دو به یک دستگاه پرس با حرارت حدود 200 درجه سانتی گراد وارد می شود تا عمل تصاعد صورت گیرد.در داخل دستگاه پرس حرارت بالا با استفاده از فشار در حدود 60 بار به پارچه و کاغذ وارد می شود تا رنگ به پارچه منتقل گردد. البته باید یاد آور شد که این عمل باید در یک بازه زمانی مناسب قرار گیرد تا هم رنگ و هم پارچه کیفیت و بافت خود را حفظ کنند.

پرچم تشریفات ایستاده

پرچم ایستاده و تشریفات تبلیغاتی

آماده سازی و دوخت پرچم تشریفات

بعد از اتمام چاپ بر روی پارچه باید عمل دوخت و پرداخت بر روی پارچه پرچم تشریفات صورت گردد.این مرحله با برش و از بین بردن نا هماهنگی های ظاهری پارچه آغاز می گردد.طرح مورد نظر برای پرچم تشریفات که مخروطی یا لمینت یا ساده باشد روند تولید پرچم را از هم جدا می کند.در مدل مخروطی یک لایه مخصوص در بین پارچه ها قرار می گردد تا ایستایی بهتری داشته باشند.برای مشاهده نمونه پرچم مخروطی از اینجا استفاده کنید.یک نکته هم در مورد پرچم لمینت وجود دارد که لایه بر پشت پارچه رویی پرچم چسبانده می شود.

پرچم لمینت به صورت یک رو چاپ می شود و برای مشاهده نمونه این محصولات می توانید از اینجا استفاده کنید.در انتها با توجه به اینکه پرچم دارای ریشه دوزی می باشد یا خیر پرچم تشریفات وارد مرحله دیگری می شود.اگر پرچم تشریفات دارای ریشه باشد ریشه های دوبل با استفاده از چرخ های مخصوص صنعتی به پرچم دوخته می شود برای مشاهده نمونه پرچم تشریفات با ریشه از اینجا استفاده کنید. اگر پرچم تشریفات بدون ریشه باشد با استفاده از یک دستگاه برش لیزری دور پرچم برش زده می شود تا پارچه رو از پشت جدا نشود و بهم چسبیده شوند.برای مشاهده نمونه پرچم بدون ریشه از اینجا استفاده کنید.

معرفی انواع پارچه برای پرچم تشریفات

امروزه نمونه های متنوعی از پارچه ها در تولید پرچم تشریفات استفاده می شود.ساتن های مات و براق، پارچه مخمل، پارچه با وزن های متفاوت.هر کدام از این پارچه ها رنگ چاپ شده را کیفیتی متفاوت نمایش می دهند.کاربرد ساتن مات را می توان در مکان هایی که رسمی تر و تشریفاتی تر هستند مورد استفاده قرار داد.ساتن براق به دلیل جذب بیشتر مناسب برای نمایشگاه ها، محیط های با مراجعان جوان مورد استفاده قرار می گیرد.در توضیح پارچه مخمل باید به این مساله اشاره کرد که معمولاً ارگان های نظامی و یا تشریفاتی با رویکرد ستادی مورد استفاده قرار می دهند.در واقع باید این نکته را مورد توجه قرار داد که انتخاب نوع پارچه پرچم تشریفات بسته به محل نصب و تشریفات آن تعیین کننده می باشد.باید درتشریفات اداری و تجاری توجه ای ویژه به این نکته کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *