گوناگون

چاپ و خرید پرچم آذربایجان

چاپ و خرید پرچم آذربایجان

چاپ و خرید پرچم آذربایجان

با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور و نزدیکی برخی از فرهنگ ها مناطق پرچم کشورهای دارای اهمیت فراوان در کشور دیگر می شود. مثلاً در استان های آذری زبان پرچم های ترکیه، و آذربایجان جزئی از محبوب ترین پرچم ها می باشد. دلیل آن هم نزدیکی فرهنگ ها و هم زبان بودن مردمان این مناطق می باشد. اما در بازه های زمانی پرچم های دارای نقشی بسیار برجسته می شود. از جمله این بازه های زمانی درگیری بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان بوده است. استفاده از پرچم کشور اذربایجان در این زمان به دلیل حمایت از مردم آذری زبان این کشور بوده است. ولی باید انگیزه های سیاسی را از این حرکت جدا دانست زیرا مردمان سرزمین کشورمان هرگز حمایت کننده از جنگی نبوده اند.چاپ پرچم و خرید پرچم آذربایجان در شرکت ایران پرچم برای مشتریان امکانپذیر می باشد.

چاپ و خرید پرچم آذربایجان

درباره پرچم آذربایجان چه می دانیم؟

در این قسمت به تشریح خصوصیات ظاهری و قوانین مربوطه به پرچم کشور آذربایجان می پردازیم. پرچم آذربایجان از سه رنگ اصلی تشکیل شده است که هر کدام نماد و نشانه از رسوم و فرهنگ مردم این کشور می باشد.پرچم کشور آذربایجان از سه رنگ آبی، قرمز و سبز تشکیل شده است. هر کدام از این نوارهای رنگی دارای عرضی برابر می باشند. در وسط پرچم آذربایجان یک نماد به شکل ماه و ستاره و به رنگ سفید نیز وجود دارد.رنگ آبی پرچم نشانی از میراث و فرهنگ و زبان مردم آذربایجان می باشد.رنگ قرمز پرچم نمادی از پیشرفت و توسعه و حرکت رو به جلو در فرهنگ و اقتصاد این کشور بوده و یکی از آرمان های این کشور نیز محسوب می شود. رنگ سبز پرچم نیز نمادی از دین اسلام می باشد که اکثریت مردم این کشور دارای دین اسلام می باشند.

شکل ظاهری پرچم آذربایجان

شکل و ابعاد ظاهری پرچم در سال 1991 میلادی به تصویب نهایی رسید. از این تاریخ به بعد باید پرچم آذربایجان با این مشخصات استفاده و یا در چاپ و تولید می گردید.این پرچم در منطقه خود مختار نخجوان نیز به صورت رسمی و به عنوان پرچم اصلی مورد استفاده قرار می گیرد.ماه و ستاره هشت پرچم به کار رفته در پرچم آذربایجان نمادی است که به طور معمول برای دین اسلام استفاده می کنند. اما برخی در استفاده از این نماد با معنی و مفهموم آن مخالفت دارند.برخی ستاره هشت پر را نمادی از هشت قومی که در کشور آذربایجان زندگی می کنند مرتبط هستند.ستاره هشت پر را برخی نمادی از هشت کلمه ای که در زبان عربی برای نوشتن کلمه آذربایجان استفاده می شود می دانند.طبقه بندی اقوام ترک در زمان اتحاد جماهیر شوروی با زمان امروزی بسیار متفاوت بوده است.

 

در سال 1828 میلادی بعد از جنگ میان ایران و قوای روس و با از دست رفتن مناطق شمالی ایران کشور آذربایجان از ایران جدا شد. بعد از سقوط امپراتوری روسیه کشورهای گرجستان، ارمنستان، آذربایجان یک حکومت واحد را تشکیل دادند. اما این اتحاد به یک سال هم نرسید و بعد از این مدت این اتحاد انحلال پیدا کرد. وقتی کشور گرجستان یک حکومت مستقل را تشکیل داد این دو کشور هم اعلام استقلال کردند. بعد از اعلام استفلال این مناطق از یکدیگر و رسمیت پیدا کردن کشور آذربایجان پرچم طراحی شد.این دولت به اولین دولت دموکراتیک مدرن در جهان اسلام شناخته شد اما این زمان زیاد طول نکشید.این دولت بعد از چند ماه توسط ارتش بلشویک ها کنار رفت و سقوط کرد.

چاپ پرچم در ابعاد مختلف

چاپ پرچم کشور اذربایجان در ابعاد و اندازه ها و نمونه های متفاوتی چاپ می گردد. هر کدام از این نمونه ها خود دارای طرح و ابعاد متنوعی می باشند. از جمله این مدل ها برای چاپ پرچم کشور آذربایجان می توان به نمونه های پرچم تشریفات، پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم ساحلی و… اشاره کرد. هر کدام از این نوع پرچم ها خود دارای ابعادی متنوع می باشد که بتوان از آن نهایت استفاده را کرد. برخی از پرچم ها برای محیط های بیرونی و برخی دیگر برای محیط های داخلی استفاده می شود.خرید پرچم آذربایجان را می توانید در کوتاه ترین زمان از شرکت ایران پرچم انجام دهید. قیمت پرچم کشورها معمولاً بر اساس تعداد و زمان تحویل قیمت گذاری می شود.برای خرید پرچم و سفارش پرچم کارشناسان فروش پرچم ایران پرچم آماده ارائه مشاوره خرید رایگان برای شما می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *