پرچم اهتزاز, پرچم ایران بزرگ

استفاده از پرچم در روابط دیپلماتیک چگونه است؟

استفاده از پرچم در روابط دیپلماتیک چگونه است؟

استفاده از پرچم در دیدارهای دیپلماتیک

در تشریفات بین المللی و در زمان دیدار مقام های دو کشور پرچم باید در زمانی مورد استفاده قرار گیرد که دو مقام هم سطح با هم دیدار می کنند. محل استفاده از پرچم بر روی میز مذاکره خواهد بود و در زمان نشست خبر پشت سر هر مقام پرچم کشور هر شخصیت قرار داده می شود.اما این تشریفات در استفاده از پرچم در دیدارهای دیگر به شکل متفاوت هم وجود دارد. در زمان دیدار بین مقامات کشورمان با مقامات کشور عراق تمامی خبرگزاری ها خبرهای را مخابره کردند که چرا از پرچم کشورمان در این دیدار استفاده نشده است.اما در تشریفات بین المللی یک اصل وجود دارد که در زمان دیدار دو مقام که هم سطح نیستند الزامی برای استفاده از پرچم طرف مقابل وجود ندارد اما در بیشتر کشور ها به سبب احترام به کشور مقابل از پرچم استفاده می کنند.این اتفاق در چند دیدار دیگر هم روی داده از جمله در دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس جمهور قزاقستان اما همانطور که اشاره شد در تشریفات الزامی برای استفاده از پرچم وجود نداشت دلیل آن هم سطح نبودن دو مقام دیدار کننده می باشد.

استفاده از پرچم در روابط دیپلماتیک چگونه است؟

پرچم تشریفات؛ نمادی از یک ملاقات

در ملاقات های دیگری هم طی این دوران از پرچم ایران استفاده نشده است که می توان به دیدار وزیر امور خارجه با رئیسان جمهوری ترکیه، افغانستان و قزاقستان مشاهده کرد که فقط پرچم طرف های مقابل تعبیه شده بود. این اتفاق در زمان دیدار رئیس سازمان حج و زیارت هم روی داد که وقتی با مقام عربستانی دیدار کرده بود از پرچم ایران استفاده نشده بود چون مقام عربستانی دارای درجه بالاتری در سلسله مراتب سیاسی بود.

پرچم تشریفات؛ محل نصب پرچم

استفاده از پرچم دارای تشریفاتی خاص می باشد که باید در زمان استفاده از آن نهایت دقت را داشت. به دلیل اینکه پرچم یک نماد مهم و موثر در تشریفات سازمانی می باشد پس باید به نحوه استفاده از آن دقت لازم را داشت.در برخی از برنامه های زنده می توان استفاده از پرچم را مشاهده کرد ایا استفاده از پرچم در برنامه های تلویزیونی می توان استفاده کرد؟باهم در ادامه درباره مکان های مورد استفاده پرچم بیشتر می خوانیم…

  1. در برنامه های مختلف تلویزیونی و به ویژه برنامه های زنده می توان از پرچم استفاده کرد که باید به صورت برافراشته و رسمی باید نصب گردد.در برنامه ای تلویزیونی که می توان به وضوح استفاده از پرچم را به صورت خلاقانه مشاهده کرد در برنامه رادیو هفت از شبکه آموزش بود.
  2. در زمان برگزاری همایش ها و نشست ها و کنفرانس ها پرچم یا پرچم های نصب می شوند تا هم ماهیت تشریفات رویداد انجام شده باشد و هم عنوانی باشد از نماد آن رویداد که به عنوان یک نماد شناخته می شود.
  3. پرچم به عنوان یک نماد مهم در شناخت ملیت و هویت یک کشور می باشد.وجود پرچم هر کشور در هر رویدادی نشانه ای از اقتدار و اعتبار آن کشور می باشد.برافراشته شدن پرچم هر کشور در هر رویدادی در آن جامعه باعث ایجاد شوق و شور می شود و در مقابل بی احترامی به پرچم باعث ایجاد خشم و ناراحتی می شود.
  4. پرچم در هر جایگاهی که نصب و یا مورد استفاده قرار گیرد دارای حق تقدم می باشد به این معنا که قبل از آن چیزی نباید نصب و یا قرار داده شود. همیشه پرچم باید از سمت راست هر پیشخوان یا جایگاهی قرار گیرد.
  5. پرچم های نظامی باید طبق تشریفات همان نهاد نظامی نصب و مورد استفاده قرار گیرد اما در مورد استفاده از پرچم ایران نیز باید پرچم ایران نصب به سایر پرچم ها دارای حق تقدم باشد. درباره پرچم نیروهای مسلح بخوانیم…
  6. در اصول و تشریفات نصب پرچم های نظامی کمی متفاوت تر از نصب پرچم در بقیه جایگاه ها می باشد. همانطور که می دانیم دست راست حافظ جان ما می باشد و مدافع کلیدی حیات ما می باشد.پرچم نظامی باید در سمت راست نصب شود و پرچم ایران در سمت چپ زیرا پرچم سازمان های نظامی مدافع پرچم ایران می باشند و این ترتیب قرار گیری پرچم بسیار مهم می باشد.
  7. محل قرار گیری پرچم بسیار مهم می باشد و نباید در سطحی نصب گردد که باعث شود تا حرمت و احترام پرچم از بین برود.
  8. در کشورهای اروپایی و آمریکا بیشترین استفاده از پرچم توسط خود مردم و یا در نماهای شهری مورد استفاده قرار می گیرد. در خاطرات یک سفیر نقل شده است که در پاریس در هر نقطه ای و بر روی وسائل نقلیه و یا سر در منازل از پرچم فرانسه استفاده شده این استفاده گسترده از پرچم فرانسه در ناخودآگاه بیننده تاثیری عمیق نسبت به کشور فرانسه خواهد داشت.
  9. اگر به دقت به مراسم های در حال اجرا و یا برنامه های تلویزیونی با دقت نگاه کنید می توانید به صورت گسترده مشاهده کنید که استفاده از پرچم در و محل نصب آنها کاملاً اشتباه است و استفاده از پرچم نیازمند درک از تشریفات اداری می باشد.

استفاده از پرچم در روابط دیپلماتیک چگونه است؟

پرچم ایران

شرکت ایران پرچم پرچم ایران را در طرح های متنوعی تولید و به مشتریان ارائه می دهد. پرچم ایران تشریفات، پرچم ایران رومیزی، پرچم ایران اهتزاز، پرچم ایران ساحلی، پرچم ایران ابر پرچم جز پرچم های تولیدی در شرکت ایران پرچم می باشد.پرچم ایران همواره باید با استفاده از پارچه های درجه یک تولید شود و دلیل آن هم به اهمیت پرچم های ملی بر می گردد.پرچم هر کشوری دارای بیشترین اهمیت در بین تمامی پرچم ها می باشد و باید در استفاده از آنها و احترام به پرچم نهایت دقت صورت گیرد.در مراسم های رسمی حتی مشاهده شده است که پرچم را در دست چپ و یا سمت چپ جایگاه نصب شده است که این خود غلط ترین و اشتباه ترین شکل در استفاده از پرچم یم باشد. همیشه به یاد داشته باشید که پرچم کشور ها باید در سمت راست قرار گیرد.با توجه به استفاده از پارچه های متفاوت در تولید پرچم و یا سفارش پرچم با چاپ دیجیتال و یا چاپ سیلک می توان قیمت پرچم ایران را به صورت قیمت دلخواه شما تولید کرد.برای مشاهده انواع محصولات پرچم ایران کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *