گوناگون

ابعاد پرچم برای چاپ پرچم چیست؟

ابعاد پرچم برای چاپ پرچم چیست؟

ابعاد پرچم برای چاپ پرچم چیست؟

پرچم ها دارای متنوع ترین ابعاد پرچم برای چاپ پرچم می باشد.در این مقاله سعی دارم تا بتوانیم کاربردی ترین ابعاد پرچم را به شما معرفی کنم. ابتدا باید به این مساله اشاره کنم که ابعاد پرچم که در اینجا بیان میشود ابعادی استاندارد می باشد. این ابعاد با توجه به اینکه پارچه پرچم کمترین هدر رفت را داشته باشد تنظیم شده است. البته گیرایی و اندازه و دید بصری پرچم ها نیز در این ابعاد رعایت شده است. ابتدا بهتر است به توضیح پرچم های بپردازیم؛ پرچم تشریفات، پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم ساحلی از کاربردی ترین ها می باشند. این چند نوع پرچم دارای ابعادی ثابت و یا در چند نمونه متغیر می باشد. تنها تفاوت میان این نوع پرچم به دلیل فاصله بیننده تا پرچم می باشد. دید بیننده باید به ترتیبی باشد که به راحتی متن و پیام پرچم خوانده شود.

ابعاد پرچم تشریفات

پرچم تشریفات از مهم ترین محصولات مورد استفاده در تبلیغات محیطی و تشریفاتی می باشد. پرچم تشریفات تنها در یک ابعاد و اندازه چاپ و آگاهی داشتن از این ابعاد بسیار مهم می باشد. دلیل این امر جلوگیری از کم فروشی برخی از سودجویان می باشد. دلیل دیگر امر آشنایی با ابعاد استفاده شده در چاپ پرچم می باشد که بتوانید طرحی مناسب را ارسال کنید. طرح لازم برای چاپ پرچم باید کیفیتی 300 پیکسل/اینچ را داشته باشد البته ابعاد طرح شما نیز مهم می باشد. برای طراحی پرچم طرح شما باید 90×150 سانتی متر باشد و از این ابعاد بزرگ تر و کوچک تر نباشد.داشتن این ابعاد به معنی این است که چاپ پرچم شما دارای کیفیت عالی باشد. توجه داشته باشید که طرح شما هر چه از نظر کیفیت و رنگ غنی تر باشد طرح پرچم شما نیز به همین صورت خواهد بود.

 

ابعاد پرچم رومیزی

پرچم رومیزی به عنوان یک محصول مکمل برای پرچم تشریفات شناخته می شود. البته در برخی از مکان ها به عنوان یک نماد اصلی نیز استفاده می شود. پرچم رویمزی دارای سه مدل و نمونه متفاوت از هم می باشد. پرچم رومیزی معمولی، پرچم رومیزی ال و پرچم رومیزی تی از جمله نمونه های تولید شده در شرکت ایران پرچم می باشد.پرچم رومیزی معمولی تفاوتی در نمونه تولیدی آن ندارد مثلاً اگر پرچم رومیزی با ریشه باشد یا بدون ریشه تفاوتی در ابعاد آن نخواهد داشت.پرچم رومیزی معمولی در ابعاد 20×30 سانتی متر باید طراحی و برای چاپ آماده گردد. در مدل و نمونه پرچم رومیزی ال و تی ابعاد یکی می باشد فقط در پرچم تی دو عدد در کنار هم قرار می گیرد.ابعاد چاپ پرچم رومیزی ال و تی 10.5×26.5 سانتی متر می باشد. 

ابعاد پرچم اهتزاز

ابعاد پرچم اهتزاز یکی از متنوع ترین ابعاد را در بین پرچم های تولید شده در شرکت ایران پرچم را دارد. پرچم اهتزاز به دو صورت افقی و عمودی تولید می گردد. پس باید توجه داشت که در زمان طراحی چه نوع پرچم اهتزاز مد نظر شما می باشد.ابعاد پرچم اهتزاز افقی معمولاً در ابعاد 70×120 – 90×150 – 120×210 – 245×145 سانتی متر چاپ و تولید می گردند. پرچم اهتزاز عمودی نیز به طور گسترده در ابعاد 1×2 – 1×3 – 1×4 – 1×5 – 1×10 متر چاپ و تولید می گردد. هر کدام از این پرچم ها باتوجه به استفاده در محل مناسب خود انتخاب می گردند. پرچم های اهتزاز معمولاً به صورت تک رو تولید و چاپ می گردد . پس باید توجه داشت که طرح شما باید به گونه ای باشد که از فاصله دور به راحتی خوانا و جذاب باشد.

ابعاد پرچم برای چاپ پرچم چیست؟

 

ابعاد پرچم ساحلی

پرچم ساحلی نیز دارای چند نمونه متنوع و مختلف بوده و می باشد.البته مساحت پرچم ساحلی به صورت یکی می باشد .بلکه این نوع شکلی هندسی پرچم ساحلی می باشد که باید در زمان طراحی به آن دقت کرد. ابعاد پرچم ساحلی 60×300 سانتی متر بوده و میزان محیط داخلی پرچم را باید در زمان طراحی پرچ مورد توجه داشت.پرچم ساحلی دارای اشکال هندسی قطره ای، مستطیلی، بادبانی، شمشیری می باشد که هر کدام را می توان در زمان ثبت سفارش خط برش آن را دریافت کرد. این ابعادی که برای پرچم ساحلی اشاره شد به صورت خط به خط ارائه شده است. به عنوان مثال در بعضی از قسمت های پرچم ساحلی این ابعاد می باشد و در بعضی از قسمت ها کمتر از این ابعاد می باشد.

ابعاد پرچم برای چاپ پرچم چیست؟

طراحی پرچم

 شرکت ایران پرچم طراحی پرچم را در فیلد کاری خود نمی داند . هر گونه طراحی و تغییری در طرح پرچم با هزینه اضافی برای شما انجام خواهد شد.پس اگر فایل و طرح مناسب خود را در اختیار دارید بهتر است که از آن برای چاپ پرچم استفاده نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *