پرچم کشورهای خارجی

تاریخچه شگفت انگیز پرچم آمریکا

تاریخچه پرچم آمریکا

سرآغاز پرچم آمریکا

پرچم یک هویت ملی و بنیادی در ساختار یک کشور می باشد. المان ها و نماد ها و رنگ ها که در روند تولید پرچم و طراحی پرچم به کار می رود؛ نشان از فلسفه ی فکری و آرمان های آن کشور دارد.تقریباً در دنیا 195 کشور مستقل داریم که هر کدام دارای پرچم می باشند.نماد و رنگ های به کار رفته در پرچم ها یک راه ارتباطی بین ملت های مختلف در دنیا باشد.برخی از نماد ها و نشانه بسیار سخت تشخیص داده می شوند. برخی دیگر به آسانی قابل درک و مفاهیمی عمومی دارند.در طول تاریخ از پرچم ها به عنوان نمادی برای ایجاد انگیره و ارق در مردم یک سرزمین استفاده می شده است.در این مقاله قصد داریم تا در سری مقالات پرچم کشورها به پرچم آمریکا بپردازیم.همراه ما باشید تا دانستی های جالبی درباره تاریخچه پرچم آمریکا را بخوانیم.

پرچم آمریکا

پرچم آمریکا را می توان یکی از شناخته ترین و یا معروفت ترین پرچم در بین پرچم کشورها دانست.دلیل این را هم می توان از سالیان دور و با توجه به سابقه این کشور در مناسبات بین المللی دانست.پرچم آمریکا نمادی از ایالت های این کشور می باشد. هر کدام از این ایالت و مجموع آنها باعث شکل گیری پرچم آمریکا شده است.پرچم امروزی آمریکا دارای 50 ستاره به رنگ سفید در گوشه پرچم می باشد. هر کدام از این ستاره ها، نشانی از یک ایالت می باشد.علاوه بر ستاره، پرچم آمریکا دارای نوارهای افقی می باشد. نوار قرمز رنگ 7 عدد و نوار سفید رنگ 6 عدد می باشد.در مجموع 13 نوار افقی رنگی را تشکیل می دهند.در بالا و پائین پرچم حتماً باید از نوار قرمز قرار گرفته باشد.

تاریخچه پرچم آمریکا

پرچم ایالت های مختلف آمریکا

سرآغاز تاریخ آمریکا و ایجاد یک پرچم

پرچم آمریکا پرچم رسمی از دولت فدرال ایالات متحده آمریکا می باشد.این پرچم از زمان طراحی خود در سال 1775 میلادی تا به امروز دچار تغییر و تحول های زیادی شده است.پرچم ایالات متحده آمریکا در ابتدا مشابه پرچم کمپانی هند شرقی بریتانیا بوده است.پرچمی که نمایندگان آنها اولین افراد غیر بومی بودند که پای به قاره آمریکای شمالی گذاشتند. پس از استقلال آمریکا از بریتانیا پرچم جدیدی طراحی شده که به عنوان نمادی از تمامی ایالت های آمریکا شناخته می شده است.تمامی نماد ها پرچم آمریکا در طول سالیان مختلف تغییر کرده است زیرا بعد از استقلال این کشور ایالت های دیگری نیز به این کشور اضافه شد که در نتیجه باعث شد تا پرچم آمریکا شاملی تغییراتی شود.

تاریخچه پرچم آمریکا

پرچم آمریکا

استفاده از رنگ ها در آمریکا

شاید بتوان گفت که در آمریکا، برای طراحی پرچم از گستره ای وسیع از رنگ های استفاده می شود.بدین معنا که هر کدام از این ایالت های آمریکا خود دارای پرچم های متفاوت و متنوعی با طرح و رنگ های مختلفی می باشد.هر ایالتی با توجه به رویکرد سیاسی اش و یا نقش آن در اقتصاد و صنعت آمریکا پرچم خود را طراحی و انتخاب کرده است. البته باید یاآور شد که در پرچم همه ایالت های آمریکا نمادی از پرچم اصلی فدرال آمریکا استفاده شده است.رنگ ها در پرچم ایالت های مختلف نشان دهنده نگرش سیاسی آنها نسبت به حزب های موجود در آن ایالت می باشد.دو حزب دموکرات و جمهوری خواه در آمریکا  هر کدام یک رنگ را به عنوان نماد خود انتخاب کرده اند. در نماد شناسی رنگ ها رنگ آبی برای حزب دموکرات و رنگ قرمز برای حزب جمهوری خواه تعیین شده است. به خوبی می توان از رنگ پرچم ایالت ها به گرایش سیاسی آن ایالت نسبت به هر حزب آگاهی پیدا کرد.این نگرش ها وقتی اهمیت ویژه ای پیدا می کنند که زمان انتخاب رئیس جمهور و یا انتخابات نمایندگان سنا و یا کنگره باشد.

قوانین جالب در مورد پرچم آمریکا!

  • سوزاندن پرچم آمریکا در خود کشور آمریکا جرم محسوب نمی شود.
  • پرچم آمریکا نمی تواند برای هر شخص و یا هر چیزی پائین آورده شود بلکه فقط در زمان سلام کشتی های خارجی این امکان وجود خواهد داشت.
  • پرچم هیچ گاه نباید به صورت افقی  و یا مسطح حمل شود.
  • استفاده از نماد پرچم آمریکا یا بخشی از پرچم آمریکا به عنوان تن پوش و یا لباس ممنوع می باشد البته استفاده از اتیکت یا نقش پرچم آمریکا بر روی لباس نظامیان و یا ورزشکاران و آتش نشانان مشکلی ندارد.
  • هنگامی پرچم آمریکا فرسود می شود به سرعت باید با یک پرچم جدید جایگزین شود.البته در برخی از انجمن های نظامی و یا تشکل های دانشجویی و یا کهنه سربازان باید پرچم آمریکا سوزانده شود. در غیر اینصورت باید هر کدام از نوار و ستاره های پرچم به صورت منفک از پرچم جدا شوند. روند تولید پرچم باید یک به یک به حالت عقب برگردد.
  • از پرچم آمریکا نمی توان در کالاها و یا تبلیغات محصولات استفاده کرد.
تاریخچه پرچم آمریکا

نصب پرچم آمریکا بر روی ماه

آتش زدن پرچم آمریکا

در قانون اساسی آمریکا آتش زدن پرچم یک جرم به حساب نمی آید.دیوان عالی آمریکا به دلیل که آتش زدن پرچم یک عقیده است و جرم بودن آن با معیار های دموکراسی در آمریکا در تضاد خواهد بود.

تقدیم پرچم به کشته شدگان در جنگ

یکی از مواردی که در آمریکا اجرا می شود تقدیم پرچم این کشور در زمان کشته شدن یک سرباز و یا یک نظامی در میدان نبرد می باشد.در زمان خاکسپاری پرچم آمریکا توسط چهار سرباز و با استفاده از حرکات خاصی به صورت مثلثی که ستاره های آن به رو باشد تا زده می شود.بعد انجام یک تشریفات خاص آن پرچم به بازماندگان کشته شده اهدا می شود. تقدیم این پرچم در آمریکا برای بازماندگان بسیار ارزشمند و مهم می باشد و درجه ای از افتخار در بین نظامیان می باشد.

تاریخچه پرچم آمریکا

یادبود پرچم آمریکا به کشته شدگان این کشور

 

نصب پرچم آمریکا

پرچم آمریکا در برخی از نقاط برای اولین بار و اولین پرچم نصب گردید.اولین و شاید مهم ترین پرچم در که در خارج از مرز های آمریکا نصب شده بر روی کره ماه بود.وقتی که نیل آمسترانگ به کره ماه قدم گذاشت و پس از ثبت اولین ورود یک انسان بر روی یک کره دیگر شد پرچم آمریکا را برروی کره ماه نصب کرد.این اولین نصب یک پرچم بود که بیرون از مدار زمین رخ می داد در قانون آمریکا پرچم آمریکا همواره باید آزاد و رها باشد.برای اولین بار بود که به فضانوردان اجازه دادند تا از دومیله برای نصب پرچم استفاده شود.دلیل آن هم این بود که پرچم آمریکا به صورت مستعطیلی نشان داده شود. و دلیل آن هم عدم وجود باد و حرکت پرچم بیرون از جو زمین می باشد.یکی دیگر از نقاطی که برای اولین بار پرچم در آنجا نصب شد درقطب شمال بود.پرچمی که توسط رابرت پری نصب شد و در طول مسیر رسیدن تا قطب شمال به او اجازه دادند تا پرچم آمریکا را تکه تکه کند. زیرا او می خواست در طول مسیر یک قسمت از پرچم آمریکا را نصب کند.

سفارش فوری پرچم آمریکا

شرکت ایران پرچم تولید کننده پرچم آمریکا با بهترین کیفیت و قیمت. در کشور می باشد. این شرکت همواره متعهد است تا بتواند محصولاتی متفاوت و متنوع را تولید نمائید. برای سفارش پرچم آمریکا می تونین از راه های ارتباطی زیر اقدام کنید.تولید پرچم آمریکا در مدل های پرچم تشریفات، پرچم اهتزاز، پرچم ساحلی، پرچم رومیزی تولید می گردد. برای سفارش با بهترین کیفیت همین الان پرچم خودتو سفارش بده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *