۰۲۱-۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه)    تماس با ما   محصولات 

پرچم کشورها | پرچم آمریکا

پرچم هویت یک کشور

پرچم یک هویت ملی و بنیادی در ساختار یک کشور می باشد و المان ها و نماد ها و رنگ ها که در روند تولید پرچم و طراحی پرچم به کار می رود نشان از فلسفه ی فکری و آرمان های آن کشور دارد.تقریباً در دنیا 195 کشور مستقل داریم که هر کدام خود دارای پرچم می باشند.می توان گفت که نماد و رنگ های به کار رفته در پرچم ها می تواند یکی از راه های ارتباطی بین ملت های مختلف در دنیا باشد.برخی از نماد ها و نشانه بسیار سخت تشخیص داده می شوند و برخی دیگر به آسانی قابل درک هستند.در طول تاریخ از پرچم ها به عنوان نمادی برای ایجاد انگیره و ارق در مردم یک سرزمین استفاده می شده است.

پرچم کشور آمریکا

پرچم آمریکا را می توان یکی از شناخته ترین و یا معروفت ترین پرچم در بین پرچم کشورها دانست.دلیل این را هم می توان از سالیان دور و با توجه به سابقه این کشور در مناسبات بین المللی دانست.پرچم آمریکا نمادی از ایالت های این کشور می باشد هر کدام از این ایالت و مجموع آنها باعث شکل گیری پرچم آمریکا شده اند.پرچم حال حاضر آمریکا دارای 50 ستاره می باشد که هر کدام از این ستاره های نشانی از یک ایالت می باشد.علاوه بر ستاره پرچم آمریکا دارای نوارهای افقی می باشد که در رنگ قرمز 7 عدد و در رنگ سفید 6 عدد می باشد که در مجموع 13 نوار رنگی را تشکیل می دهند.در بالا و پائین پرچم حتماً باید از نوار قرمز استفاده شود.

پرچم ایالت های آمریکا

تاریحچه پرچم آمریکا

پرچم آمریکا پرچم رسمی از دولت فدرال ایالات متحده آمریکا می باشد.این پرچم از زمان طراحی خود در سال 1775 میلادی تا به امروز دچار تغییر و تحول های زیادی شده است.پرچم ایالات متحده آمریکا در ابتدا مشابه پرچم کمپانی هند شرقی بریتانیا بوده است. پس از استقلال آمریکا از بریتانیا پرچم جدیدی طراحی شده که به عنوان نمادی از تمامی ایالت های آمریکا شناخته می شده است.تمامی نماد ها پرچم آمریکا در طول سالیان مختلف تغییر کرده است زیرا بعد از استقلال این کشور ایالت های دیگری نیز به این کشور اضافه شد که در نتیجه باعث شد تا پرچم آمریکا شاملی تغییراتی شود.

استفاده از رنگ ها در آمریکا

شاید بتوان گفت که در آمریکا بیشترین استفاده از رنگ را در پرچم های این کشور می کنند.بدین معنا که هر کدام از این ایالت های آمریکا خود دارای پرچم های متفاوت و متنوعی می باشد.هر ایالتی با توجه به رویکرد سیاسی اش و یا نقش آن در اقتصاد و صنعت آمریکا پرچم خود را طراحی کرده است. االبته باید یاآور شد که در پرچم همه ایالت های آمریکا نمادی از پرچم اصلی آمریکا استفاده شده است.رنگ ها در پرچم ایالت هایت مختلف نشان دهنده نگرش سیاسی آنها نسبت به حزب های موجود در آمریکا می باشد.از دو حزب موجود در آمریکا دو رنگ برای هر کدام انتخاب شده است. در نماد شناسی رنگ ها رنگ آبی برای حزب دموکرات ها و رنگ قرمز برای حزب جمهوری خواه ها تعیین شده است. به خوبی می توان از رنگ پرچم هر ایالت نسبت به گرایش سیاسی هر ایالت نسبت به هر حزب آگاهی پیدا کرد.این نگرش ها وقتی اهمیت ویژه ای پیدا می کنند که زمان انتخاب رئیس جمهور و یا انتخابات نمایندگان سنا و یا کنگره باشد.

پرچم آمریکا به تفکیک گرایش سیاسی

قوانین پرچم آمریکا

  • سوزاندن پرچم آمریکا در خود کشور آمریکا جزم محسوب نمی شود.
  • پرچم آمریکا نمی تواند برای هر شخص و یا هر چیزی پائین آورده شود بلکه فقط در زمان سلام کشتی های خارجی این امکان وجود خواهد داشت.
  • پرچم هیچ گاه نباید به صورت افقی  و یا مسطح حمل شود.
  • استفاده از نماد پرچم آمریکا یا بخشی از پرچم آمریکا به عنوان تن پوش و یا لباس ممنوع می باشد البته استفاده از اتیک یا نقش پرچم آمریکا بر روی لباس نظامیان و یا ورزشکاران و آتش نشانان مشکلی ندارد.
  • هنگامی پرچم آمریکا فرسود می شود به سرعت باید با یک پرچم جدید جایگزین شود.البته در برخی از انجمن های نظامی و یا تشکل های دانشجویی و یا کهنه سربازان باید پرچم آمریکا سوزانده شود و یا هر کدام از نوارها و ستاره های پرچم به صورت منفک از پرچم جدا شوند و روند تولید پرچم به حالت عقب برگردد.
  • از پرچم آمریکا نمی توان در کالاها و یا تبلیغات محصولات استفاده کرد.

آتش زدن پرچم آمریکا

در قانون اساسی آمریکا آتش زدن پرچم یک جرم به حساب نمی آید.دیوان عالی آمریکا به دلیل که آتش زدن پرچم یک عقیده است و جرم بودن آن با معیار های دموکراسی در آمریکا در تضاد خواهد بود.

تقدیم پرچم به کشته شدگان در جنگ

یکی از مواردی که در آمریکا بسیار مشاهده می شود تقدیم پرچم این کشور در زمان کشته شدن یک سرباز و یا یک نظامی در میدان نبرد می باشد.در زمان خاکسپاری پرچم آمریکا توسط چهار سرباز و با استفاده از حرکات خاصی به صورت مثلثی که ستاره های آن به رو باشد تا زده می شود.بعد انجام یک تشریفات خاص آن پرچم به بازماندگان کشته شده اهدا می شود. تقدیم این پرچم در آمریکا برای بازماندگان بسیار ارزشمند و مهم می باشد و دارای درجه ای از افتخار در بین نظامیان می باشد.

پرچم آمریکا در مراسم خاکسپاری

نصب پرچم آمریکا

پرچم آمریکا در برخی از نقاط برای اولین بار و اولین پرچم نصب گردید.اولین و شاید مهم ترین پرچم در که در خارج از مرز های آمریکا نصب شده بر روی کره ماه بود.وقتی که نیل آمسترانگ به کره ماه قدم گذاشت و پس از ثبت اولین ورود یک انسان بر روی یک کره شد پرچم آمریکا را برروی کره ماه نصب کرد.این اولین نصب یک پرچم بود که بیرون از مدار زمین رخ می داد در قانون آمریکا پرچم آمریکا همواره باید آزاد و رها باشد ولی این برای اولین بار بود که به فضانوردان اچازه داده شد تا دومیله برای نصب پرچم استفاده شود تا پرچم به صورت مستعطیلی نشان داده شود و دلیل آن هم عدم وجود باد و حرکت پرچم بیرون از جو زمین می باشد.یکی دیگر از نقاطی که برای اولین بار پرچم در آنجا نصب شد درقطب شمال بود که توسط رابرت پری نصب شد و در طول مسیر رسیدن تا قطب شمال به او اجازه داده شد تا پرچم آمریکا را تکه تکه کند زیرا او می خواست در طول مسیر یک قسمت از پرچم آمریکا را نصب کند.اطلاعات بیشتر در مورد پرچم آمریکا و مشخصات جغرافیایی کلیک کنید.

نصب پرچم آمریکا بر روی کره ماه

در همه حال پاسخگوی شما هستیم، با ما تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱ ۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه)   |   ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

      

شرکت ایران پرچم توانسته با تلاش و تجربه خود در زمینه تهیه پرچم امکان ارائه این محصول را با کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان عزیز خود فراهم آورد. تولید پرچم در بسیاری از کشورهای جهان همواره به صورت سنتی و دستی انجام می شود. در ایران نیز متأسفانه با توجه به سابقه دیرینه ی تولید پرچم، تمامی مدعیان و سازندگان قدیمی این محصول هنوز از روشهای سنتی و دستی استفاده می کنند. 

میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان دوازدهم، پلاک ۱۹/۲  
۰۹۱۲۳۸۶۸۷۰۰ (حاتمی) 
۰۲۱-۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه) 
۰۲۱-۸۸۱۷۸۱۹۳

  تمامی حقوق برای ایران پرچم پارس محفوظ است. 1398