گوناگون

نحوه شستشو و اتوکشی پرچم

نحوه شستشو و اتوکشی پرچم

نحوه شستشو و اتوکشی پرچم

پرچم ها بر اساس نوع تولید و یا تکنیک مورد استفاده در چاپ پرچم دسته بندی می شوند. این دسته بندی به شما کمک می کند تا بهتر متوجه نوع تولید و یا طول عمر پرچم شوید. پارچه استفاده شده در تولید پرچم به پرچم قابلیت های مختلفی می بخشد. استفاده از تکنیک های جدید در چاپ پرچم نیز همین قابلیت را به پرچم می بخشد.به عنوان مثال هر نوع پرچمی قابلیت شستشو و اتو پذیری را ندارد. پارچه پرچم از نوع ساتن همواره یکی از با کیفیت ترین و ماندگاری ترین پارچه های در بین پارچه پرچم می باشد. هر چه وزن پارچه پرچم بیشتر باشد پرچم کیفیت و ماندگاری بالاتری پیدا خواهد کرد.نحوه شستشو و اتوکشی پرچم در قاعده ای مشخص می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. شرکت ایران پرچم تولید کننده انواع پرچم در ابعاد و اندازه های مختلف با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در خدمت مشتریان گرامی می باشد.

نحوه شستشو و اتوکشی پرچم

معرفی انواع چاپ پرچم

قبل از اینکه به نحوه شستشو و اتوکشی پرچم بپردازیم بهتر از اطلاعی در مورد چاپ پرچم کسب کنیم. چاپ پرچم با استفاده از تکنیک های مختلفی و گسترده ای انجام می شود. چاپ پرچم دیجیتال یکی از جدیدترین تکنیک های تولید پرچم می باشد. این نوع چاپ پرچم هم قابلیت شستشو و هم اتوکشی را دارد. چاپ های دیگر در تولید پرچم استفاده می شود که چاپ سیلک، چاپ گلدوزی، چاپ اسیدی، چاپ لیزر از جمله آن هستند. تمامی این نوع چاپ های به دلیل روند تولید آنها قابلیت شستشو و اتوکشی ندارد. البته پارچه های مورد استفاده در این نوع چاپ های خود یکی دیگر از دلایل آن است. چاپ دیجیتال دارای بیشترین سرعت در تولید و بالاترین کیفیت را در بین چاپ های پرچم دارد.

نحوه شستشو پرچم

زمانی شما می توانید پرچم خود را به راحتی شستشو و اتوکشی کنید که پرچم شما با چاپ دیجیتال تولید شده باشد. به عنوان مثال در پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده فقط در نمونه پرچم تشریفات مخروطی امکان شستشو آن وجود دارد. در نمونه پرچم تشریفات لمینت امکان شستشو پرچم با استفاده از ماشین لباسشویی وجود ندارد. در این مدل پرچم باید شستشو با دست و به آرامی صورت گیرد. دلیل آن هم وجود یک لایه پلاستیکی در پشت پرچم است. در صورت فشار زیاد به پرچم این لایه پلاستیکی تا خورده و پرچم ظاهری نا زیبا به خود می گیرد.اما در مدل پرچم تشریفات مخروطی به راحتی می توان پرچم را داخل ماشین لباسشویی قرار داد. توجه داشته باشید که نباید در زمان شستشو پرچم از مواد شوینده قوی استفاده کنید. استفاده از مواد شوینده قوی سبب آسیب دیدن بافت پارچه پرچم می شود.

اتوکشی پرچم

قبل از خشک شدن پرچم بهتر از که پرچم تشریفات و یا پرچم رومیزی را بر روی میله نصب کنید تا پرچم حالت مخروطی به خود بگیرد. پرچم را سپس با استفاده از اتو بخار اتوکشی کنید. حتماً در زمان اتوکشی استفاده از اتو بخار بسیار ضروری می باشد.اگر پرچم شما ریشه دار می باشد نباید قسمت ریشه ها را در برابر حرارت مستقیم اتو قرار دهید. زیرا امکان از بین رفته و یا خراب شدن ریشه وجود دارد. پیشنهاد ما این است که برای اتو کشی پرچم، پرچم را به خشکشویی برده و این کار را به آنها بسپارید. استفاده از حرارت بخار اتو برای اتوکشی پرچم بسیار مهم می باشد. برای پرچم های رومیزی نیز به همین صورت اقدام کنید. برای سایر نمونه های پرچم می توانید با استفاده از یک دستمال مرطوب اقدام به سشتشو پرچم کنید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان پرچم را خیش نکنید که این کار سبب از بین رفتن پرچم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *