۰۲۱-۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه)    تماس با ما   محصولات 

تاریخچه پرچم کشور کانادا

تاریخچه پرچم کشور کانادا

کشور کانادا در قاره آمریکایی شمالی قرار داشته و در همسایه شمالی ایالات متحده آمریکا می باشد. این کشور از سمت شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با اقیانوس آرام و از شمال با قطب شمال هم مرز می باشد.کشور کانادا از نظر مساحت دومین کشور پهناور جهان و از نظر مساحت خشکی، چهارمین کشور پهناور جهان می باشد.جالب است بدانید که مرز کانادا و ایالات متحده آمریکا بلندترین و طولانی ترین مرز خاکی جهان می باشد.پایتخت کشور کانادا، اتاوا و بزرگترین شهر، تورنتو می باشد.بخش عمده ای از خاک و مساحت این کشور به دلیل سرما و نزدیکی به قطب خالی از سکنه می باشد.رئیس این کشور ملکه الیزابت دوم، ملکه بریتانیاست که به صورت تشریفاتی در امور این کشور نظارت دارد.تمامی قوانین و مقررات اجرایی در این کشور توسط ملکه الیزابت امضا و رسمیت و ضمانت اجرایی می گیرند.در ادامه با هم به تاریخچه پرچم کشور کانادا می پردازیم.

کشور کانادا

کانادا

نگاهی کوتاه به کشور کانادا

کشور کانادا توسط یک حکومت پارلمانی و فدرال اداره می شود. در پایتخت کشور کانادا فرماندار کل اقامت داشته و نماینده اصلی ملکه الیزابت در این کشور می باشد.فرماندار کل، مقامی تشریفاتی بوده و در برخی از امور به طور مستقیم حق رای دارد. کشور کانادا با ایالات متحده روابط اقتصادی گسترده داشته که این دو کشور دارای بیشترین حجم مبادلات می باشند. البته این همکاری همواره برای این کشور سودآور نبوده و آلودگی کارخانجات آمریکایی برای این کشور به یک معضل تبدیل شده است.کانادا از نظر منابع طبیعی دارای معدن و ذخایر عظیم و قابل توجهی می باشد.مناطق جنوبی این کشور آب و هوایی معتدل داشته و نسبت به قسمت شمالی این کشور دارای جمعیت بیشتری می باشند. آبشار نیاگارا پهناورترین آبشار جهان در مرز بین کشور کانادا و آمریکا قرار دارد.این کشور تا سال 1713 مستعمره فرانسه بوده و در همین سال به استعمار کشور بریتانیا در آمده است.

اعضا تشکیل دهنده کشور کانادا

موسسان کشور کانادا

سرآغاز کشور کانادا

نام کشور کانادا از کلمه سرخ پوستی Kanata به معنی سرپناه و یا دهکده گرفته شده است.کشور کانادا در سال 1867 از بریتانیا استقلال پیدا کرد و به عضویت کشورهای مشترک المنافع در آمد.کشور کانادا دومین کشور بزرگ در دنیاست؛ اما این کشور دارای جمعیت بسیار پائینی است.جمعیت این کشور نسبت به آمریکا حدود 11درصد می باشد.حدود 6 میلیون نفر از جمعیت کانادا به زبان فرانسوی صحبت می کنند. زبان فرانسوی در کنار زبان انگلیسی زبان رسمی در این کشور می باشد.بیشتر جمعیت فرانسوی زبان این کشور در شهر کبک ساکن هستند. البته در شهرهای دیگر کانادا مانند انتاریو نیز می توان ساکنین فرانسوی آن را مشاهده کرد.

 کشورکانادا

تاریخچه پرچم کانادا

پرچم کانادا با نام پرچم برگ افرا شناخته و معرفی می گردد. این پرچم به رنگ قرمز تیره بوده که در وسط پرچم یک مربع سفید رنگ قرار گرفته است. درون این مربع یک برگ افرا قرمز رنگ قرار گرفته که نمادی از این کشور می باشد.این پرچم در سال 1965 جایگزین پرچم اتحاد بریتانیا شده است.در سال 1964 نخست وزیر کانادا بحثی بپرامون تعویض پرچم کانادا و طراحی یک پرچم مختص این کشور راه انداخت.طراحی برگ افرا روی پرچم از نشان کالج نظامی سلطنتی کانادا الهام و الگو برداری شده است.تمامی نهاد ها و ارگان های نظامی و اداری کانادا برای طراحی پرچم خود از پرچم ملی کانادا استفاده کرده اند.پرچم اتحاد همچنان به صورت رسمی در کانادا و در ایالت های بریتیش کلمبیا، انتاریو و مانیتوبا مورد استفاده قرار می گیرد.

پرچم کانادا

چاپ پرچم کانادا

شرکت ایران پرچم بزرگترین تولید کننده پرچم در کشور می باشد. این شرکت با تولید پرچم کشورها آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.شرکت ایران پرچم با تولید پرچم کشورها و یا چاپ طرح اختصاصی پرچم در خدمت مشتریان گرامی می باشد. برای خرید پرچم و یا سفارش پرچم می تونین به راحتی با شماره تماس زیر ارتباط برقرار نمائید. افتخار ما تولید محصولات پرچمی در کوتاه ترین زمان با بالاترین کیفیت می باشد.

برای مشاهده پرچم کشورها کلیک کنید.

در همه حال پاسخگوی شما هستیم، با ما تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱ ۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه)   |   ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

      

شرکت ایران پرچم توانسته با تلاش و تجربه خود در زمینه تهیه پرچم امکان ارائه این محصول را با کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان عزیز خود فراهم آورد. تولید پرچم در بسیاری از کشورهای جهان همواره به صورت سنتی و دستی انجام می شود. در ایران نیز متأسفانه با توجه به سابقه دیرینه ی تولید پرچم، تمامی مدعیان و سازندگان قدیمی این محصول هنوز از روشهای سنتی و دستی استفاده می کنند. 

میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان دوازدهم، پلاک ۱۹/۲  
۰۹۱۲۳۸۶۸۷۰۰ (حاتمی) 
۰۲۱-۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه) 
۰۲۱-۸۸۱۷۸۱۹۳

  تمامی حقوق برای ایران پرچم پارس محفوظ است. 1398