whatsapp

۰۲۱-۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه)    تماس با ما   محصولات 

پرچم کشورها | پرچم روسیه

پرچم روسیه؛ سیر تحول

پرچم روسیه متشکل از سه رنگ که به صورت افقی و در عرض با هم برابر هستند تشکیل شده است.رنگ سفید دربالا قرار دارد و به ترتیب از بالا به پائین رنگ آبی و سرخ در پائین قرار گرفته است.پرچم روسیه اولین بار در کشتی های که به عنوان کشتی های تجاری استفاده می شد نصب و مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1670 این پرچم تبدیل به پرچم رسمی روسیه که در آن زمان روسیه تزاری بود گشت.عمر این پرچم تا حدود سیصد سال و تا زمان انقلاب اکتبر رخ داد و قبل از جمهوری سیوسیالیستی روسیه شوروی که تاسیس شود ادامه پیدا کرد.

پرچم روسیه در یک رژه نظامی

روی کار آمدن حزب کمونیست

با روی کار آمدن حزب کمونیست و موجودیت شوروی، پرچم روسیه تزاری کنار گذاشته شد و پرچم معروف داس و چکش بر روی پس زمینه ای قرمز رنگ مورد استفاده قرار گرفت.داس و چکش طلایی در گوشه چپ و بالا و ستاره ای سرخ رنگ که حاشیه ای طلایی داشت.عمر این پرچم که بعد از فروپاشی شوروی در سال 1991 میلادی اتفاق افتاد به تاریخ پیوست و بعد از مشروطه روسیه از پرچم روسیه تزاری مجددا مورد استفاده قرار گرفت.نسبت طول به عرض نسبت 1به2 می باشد که در سال 1993 این پرچم به عنون پرچم روسمی روسیه تثبیت گردید.

پرچم اتحاد جماهیر شوروی

نقطه آغاز پرچم روسیه

ریشه و گرایش پرچم روسیه امروزی را در پرچم سه رنگ استفاده شده در جمهوری هلند(پرچم پادشاهی هلند) مرتبط می دانند.اولین پرچم در روسیه به سال 1668 میلادی بر می گردد به ساخت اولین کشتی جنگی روسیه که توسط یک سرمهندس کشتی که اهل هلند در حال ساخت بود مربوط می شود.سر مهندس هلندی با درخواست از مجلس دوما از آنها خواسته می شود که پرچمی برای نصب بر روی کشتی انتخاب کنند.پاسخ رسمی که صادر شده نشان دهنده این بود که این امر در روسیه بی سابقه بود. لذا تزار دستور داد که شخص سرمهندس هلندی نسبت به طراحی پرچم اقدام کند و او پرچم روسیه را مانند پرچم هلند طراحی کرد.

معانی رنگ های پرچم روسیه

سفید در پرچه روسیه به معنی شفافیت و نجابت می باشد اما اگر به زمان قبل هم نگاه کنیم معنی آزادی رامی توان به معانی رنگ سفید پرچم روسیه اضافه کرد.رنگ آبی پرچم روسیه به معنی وفاداری، نیت پاک و ذات دست نخوردهاست و رنگ قرمز آن معنی شجاعت و عشق و مهربانی است.در سال 1993 به قبل آن پرچم روسیه به آبی روشن بود و از آخر همان سال رنگ آبی تبدیل به رنگ آبی تیره شد.

پرچم روسیه

نمادی حکومتی در روسیه نمادی از عقاب دو سر می باشد که بال های گشوده ای دارد.این عقاب بر روی سینه اش تمثیلی از جرجیس قدیس که در حال کشتن اژدها است نقش بسته است .در چنگال های عقاب نیز نمادهای حکومتی و دولتی روسیه قرار گرفته است.این نماد برای اینکه در سرتاسر روسیه مورد استفاده قرار گیرد به یک رنگ واحد در آمد و آن رنگ قرمز می باشد که نماد حکومتی دولتی روسیه بر آن نقش بسته است.

نماد حکومتی دولت روسیه

هر استان؛ یک پرچم منحصربفرد

هر استان در روسیه از زمان قدیم دارای پرچم خاص به خود می باشد.این سنت از زمان های قدیم که در روسیه به شکل امروزی متحد نشده بوده اند و هر کدام کشورهای جداگانه ای بوده اند حفظ شده است.استفاده از این پرچم ها کاربردی نبوده و فقط جنبه تجملاتی دارند و در کمتر مراسمی مورد استفاده قرار میگیرند به عنوان مثال مشاهده هر کدام از این پرچم ها بسیار غریب و نا آشنا است.امروزه به دلیل وسعت کشور روسیه و حضور های در بخش های از تجارت های جهانی یکی از شناخته ترین پرچم ها در جهان می باشد این پرچم به دلیل سیر تحولات در زمان جنگ های جهانی اول و دوم یکی از مشهور ترین پرچم ها می باشد.

روسیه را بهتر بشناسیم!

روسیه با جمعیتی بالغ بر 145 میلیون نفر نهمین کشور از لحاظ تراکم جمعیت می باشد.روسیه به دلیل داشتن وسعت جغرافیایی دارای پائین ترین نرخ تراکم جمعیتی می باشد.نرخ زاد و ولد و رشد جمعیتی در روسیه تقریبا زیر صفر می باشد.تقریباً بیشتر جمعیت و مناطق پیشرفته تر در سمت غرب روسیه قرار دارد و دلیل آن نزدیکی به اروپا می باشد.زبان اصلی در کشور روسیه زبان روسی می باشد ولی در این کشور حدود 27 زبان رسمی دیگر ویژه مناطق مختلف وجود دارد.کشور روسیه با داشتن پیچیده ترین تقسیمات کشور و جغرافیایی دارای مناطق زیادی که به صورت خود گردان اداره می شود هستند.کشور روسیه دارای یک خصلت جهانی است و آن هم ادبیات غنی این کشور می باشد که نویسندگانی همچون داستایوفسکی و تولستوی را پرورش داده است.روسیه با اطلاحاتی که تزار پیر بزرگ انجام به یک قدرت بزرگ تبدیل شد در حالی که قبل از این روسیه یک کشور ضعیف بود.با تبدیل کشور روسیه به اتحاد جماهیر شوروی کشور روسیه دچار دگر گونی های فراوانی شد .در خلال جنگ سردی که بین غرب و شوروی در گرفته بود در نهایت شوروی با به زانو درآمدن در مقابل غرب فرو پاشید.برای خرید پرچم های ویژه کشور روسیه و سایر محصولات مروبط به این کشور به صفحه زیر بروید.

پرچم تشریفات روسیه و پرچم رومیزی روسیه

در همه حال پاسخگوی شما هستیم، با ما تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱ ۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه)   |   ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

      

شرکت ایران پرچم توانسته با تلاش و تجربه خود در زمینه تهیه پرچم امکان ارائه این محصول را با کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان عزیز خود فراهم آورد. تولید پرچم در بسیاری از کشورهای جهان همواره به صورت سنتی و دستی انجام می شود. در ایران نیز متأسفانه با توجه به سابقه دیرینه ی تولید پرچم، تمامی مدعیان و سازندگان قدیمی این محصول هنوز از روشهای سنتی و دستی استفاده می کنند. 

میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان دوازدهم، پلاک ۱۹/۲  
۰۹۱۲۳۸۶۸۷۰۰ (حاتمی) 
۰۲۱-۸۸۱۷۷۵۵۰(ویژه) 
۰۲۱-۸۸۱۷۸۱۹۳

  تمامی حقوق برای ایران پرچم پارس محفوظ است. 1398